Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за спеціальне використання води (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що задовольняє власні потреби у воді з двох джерел водопостачання, а саме: за договором централізованого водопостачання, укладеним із комунальним підприємством, а також із підземного водного об’єкта на підставі дозволу на спеціальне водокористування (далі - Дозвіл).
Товариство, посилаючись на ст. 48 Водного кодексу України, просить підтвердити свою неприналежність до спеціальних водокористувачів і платників Рентної плати.
Дозволом визначено, що Товариство є спеціальним водокористувачем, оскільки з метою забезпечення своїх господарсько-побутових потреб, а не виключно санітарно-гігієнічних потреб, через артезіанську свердловину має право вилучати з надр 14,425 куб. метрів на добу.
Оскільки обов’язок із сплати Рентної плати покладено на первинних водокористувачів, які здійснюють забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв на підставі дозволу на спеціальне використання води (п. 255.1 ст. 255 Кодексу), то Товариство є платником Рентної плати за обсяг води, вилучений з підземного водного об’єкта.
Звертаємо увагу на те, що для отримання прозорої неупередженої інформації про використання підземних водних об’єктів, Товариство має керуватися Порядком державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод (далі - Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2012 року № 963.
Повноваження із державного обліку артезіанських свердловин шляхом ведення державного реєстру артезіанських свердловин делеговано Державній службі геології та надр України (п. 2 Порядку). При цьому до державного реєстру артезіанських свердловин включаються відомості про артезіанські свердловини, незалежно від місця розташування, на підставі даних, що містяться у паспортах артезіанських свердловин (п. З Порядку). Форма Паспорта артезіанської свердловини, затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.04.2016 № 145/84, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2016 за № 642/28772, є обов’язковою для виконання всіма суб’єктами господарювання, які є власниками або користувачами земельних ділянок, у межах яких розташовані та експлуатуються артезіанські свердловини.
Разом з тим, оскільки відповідно до п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 Кодексу,
платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти підприємництва, які провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування, то Товариству необхідно стати на податковий облік за місцезнаходженням свердловини для виконання податкових обов’язків платника рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
Водночас, оскільки наданої у зверненні інформації недостатньо для надання вичерпної індивідуальної податкової консультації, пропонуємо у разі необхідності повторно звернутися до контролюючого органу із наданням детального опису здійснюваних операцій та копій документів, що стосуються таких операцій.
Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |