X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.10.2017 р. № 2334/ІПК/08-01-13-09-11

Головне управління ДФС у Запорізькій області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянуло звернення про надання індивідуальної податкової консультації з питання визначення доходу фізичної особи - підприємця платника єдиного податку, який планує здійснювати діяльність за договорами комісії, та повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку, визначені главою 1 розділу XIV ПКУ.

Відповідно до п.291.2 ст.291 ПКУ спрощена система оподаткування, обліку та звітності -особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Пунктом 292.1 ст.292 ПКУ визначено, що доходом для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Поряд із цим, згідно з п.292.4 ст.292 ПКУ у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Таким чином, у разі надання фізичною особою - підприємцем платником єдиного податку послуг за договорами комісії, до доходу такого платника включається сума отриманої винагороди.

Що стосується інших питань, зокрема, включення до доходу комісіонера витрат з оплати послуг з виготовлення та клеймування ювелірних виробів, сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та інших комісійних витрат, зазначаємо, що лист не містить конкретних обставин справи. Тому для надання більш детальної відповіді необхідне вивчення умов конкретного договору комісії.

Згідно з п.52.2 ст.52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.