X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.10.2018 р. № 4588/6/99-99-08-02-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України стосовно звернення про отримання податкової консультації щодо порядку ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє.

Міністерством фінансів України приведено у відповідність до постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року № 496 «Про внесення змін до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій» нормативно-правові акти, якими врегульовуються питання реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО).

Так, наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2018 № 773 «Про затвердження Змін до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1106/325558 (далі - Наказ № 773), який набрав чинності з 01.10.2018, внесено зміни до порядків реєстрації РРО, книг обліку розрахункових операцій, порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій, які затверджені наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048.

Зміни, внесені до цих порядків, передбачають спрощення процедури реєстрації РРО та застосування РРО за рахунок скорочення кількості документів та візитів суб’єктів господарювання до контролюючих органів та Центрів сервісного обслуговування (далі - ЦСО) під час реєстрації РРО.

Таке спрощення досягається шляхом запровадження електронного обміну документами між ДФС та ЦСО, а також створення двох нових реєстрів - Реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій (далі - реєстр екземплярів РРО) та Реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій (далі - реєстр ЦСО).

Правові підстави для створення цих реєстрів визначені пунктами 39 та 58 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року №601.

Наповнення реєстру екземплярів РРО відомостями про РРО, а також наповнення реєстру ЦСО відомостями про ЦСО та укладені між виробником та ЦСО договори про технічне обслуговування та ремонт моделі (модифікації) РРО, здійснюватиметься на підставі інформації, що подаватиметься до ДФС виробником.

Зміни, внесені Наказом № 733, набувають чинності у два етапи:

Нормативно-правовим актом Мінфіну, яким затверджуватимуться порядки ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО, зокрема буде встановлено форму та порядок подання виробником інформації про екземпляри РРО.

Реєстр екземплярів РРО та реєстр ЦСО будуть вестись ДФС у електронному вигляді.

Обмін електронними документами між виробником та ДФС здійснюватиметься із дотриманням вимог Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, затвердженим у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827, після набрання чинності наказом про затвердження порядків ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО та внесення на його підставі змін до програмного забезпечення ДФС.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.