Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо окремих питань при складанні документації з трансфертного ціноутворення та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), у межах компетенції повідомляє таке.
Підпунктом 39.2.1.8 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ встановлено умови, за яких господарські операції визнаються такими, що відповідають принципу «витягнутої руки». Зокрема, якщо ціни (націнки) на товари (роботи, послуги) підлягають державному регулюванню згідно із законодавством, ціна вважається такою, що відповідає принципу «витягнутої руки», якщо вона встановлена відповідно до правил такого регулювання.
Документація з трансфертного ціноутворення (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі) повинна містити інформацію, зазначену у пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 ПКУ. Зазначеним підпунктом не передбачено обмежень щодо обсягу інформації, яка має бути відображена в документації з трансфертного ціноутворення, в залежності від видів операцій, ціни на які регулюються на державному рівні.
Отже, окрім інформації, зазначеної в підпунктах а) - і) пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 ПКУ, в документації зазначаються показники, які застосовуються у формулах при обчисленні вартості таких цін (послуг) з посиланням на нормативно-правові документи та методику розрахунку для обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки».
Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ, індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |