X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАКАРПАТСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.10.2018 р. № 4514/ІПК/07-16-13-02-12

Головне управління ДФС у Закарпатській області на виконання вимог ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі — ПКУ),на запит надає, в межах компетенції індивідуальну податкову консультацію з деяких питань оподаткування фізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість та здійснюють діяльність за договорами доручення з урахуванням фактичних обставин, викладених у запиті.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV ПКУ.

Згідно з пп. 296.1.1.ПКУ фізичні особи - підприємці платники єдиного податку першої - третьої (які не э платниками податку на додану вартысть) груп, ведуть Книгу обліку доходыв шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками поатку на додану вартість, та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. №579.

Згідно з п.292.4 ст. 292 ПКУ разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення. комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

У разі отримання платником єдиного податку третьої групи, який не є платником податку на додану вартість, коштів від надання послуг, виконання робіи за договорами доручення, укладеними з дотриманням вимог п. 1 ст. 1000 ЦКУ, у книзі обліку доходів відображається вся сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок платника податку та/або яку отримано готівкою, за такими договорами.

Отже, застосування спрощеної системи не передбачає ведення обліку витрат фізичними особами-платниками єдиного податку першої і другої груп та платниками єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначені Законом України від 1б липня 1999 року №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами і доповненнями (далі - Закон №996).

Згідно з абзацом одинадцятим ст. І Закону № 996 первинний документ -
документ, який містить відомості про господарську операцію.

Частинами першою та другою ст. 9 Закону № 996 передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.

Згідно з підпунктом 14.1.172 пункту 14.1 статті 14 ПКУ податкова консульатація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

Вбачається, що податкова консультація надається платнику податків для правильності застосування конкретної норми закону або норматнвно-правоного акта з питань адміністрування податків чи зборів безпосередньо у його податковому обліку при здійсненні ним господарської діяльності.

Отже, розгляд питань відображення операцій у первинних документах не відносяться до компетенції контролюючих органів в частині надання консультацій з питань практичного використання тих чи інших норм податкового законодавства.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використотовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.