Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо можливості виправлення помилок, допущених сільськогосподарським товаровиробником (далі - сільгоспвиробники) у податковій звітності з ПДВ, поданій у межах дії спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (далі -Кодекс), з метою правильного обрахунку показника ∑Перевищ та, керуючись статтею 52 Кодексу, повідомляє.
Стосовно можливості виправлення помилок, допущених платником податку у податковій звітності з ПДВ, поданій у межах дії спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства відповідно до статті 209 Кодексу, платнику податку надана
індивідуальна податкова консультація від _____за №__.
Стосовно збільшення суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - реєстраційна сума) на суму показника ∑Перевищ, який виник за результатами діяльності у межах дії спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства відповідно до статті 209 Кодексу (далі - спеціальний режим оподаткування), то повідомляємо наступне.
Відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 Кодексу показник ∑Перевищ відображає загальну суму перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником ПДВ у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до них, зареєстрованих в ЄРПН, яка визначається як різниця між:
Формування показника ∑Перевищ здійснюється автоматично для кожного платника ПДВ за кожний звітний період починаючи з 01 липня 2015 року, а
саме, враховується звітність з ПДВ, починаючи з податкової звітності за липень 2015 року, та податкові накладні і розрахунки коригування до них, складені, починаючи з 01.07.2015.
В системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) показник ∑Перевищ обраховується окремо за результатами діяльності у межах загального режиму оподаткування та у межах дії спеціального режиму оподаткування.
Перерахунок показника ∑Перевищ здійснюється щоразу при поданні декларації з ПДВ/уточнюючого розрахунку за вказані періоди на дату такого подання та/або реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, складені за вказані періоди на дату такої реєстрації. В обрахунку показника ∑Перевищ приймають участь усі подані платником податку декларації з ПДВ/уточнюючі розрахунки та усі складені платником податку податкові накладні/розрахунки коригування зареєстровані в ЄРПН.
Враховуючи те, що на сьогодні у рамках діючих норм Кодексу платником податку не можуть бути зменшені податкові зобов'язання з ПДВ, які були задекларовані у рамках дії спеціального режиму оподаткування, у платника податку відсутня можливість збільшити реєстраційну суму за рахунок зменшення показника ∑Перевищ.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |