X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.11.2018 р. № 4693/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення ТОВ щодо оподаткування акцизним податком операцій з передачі, в межах одного підприємства, виробленої підакцизної продукції до виробничої лабораторії на дослідження чи зберігання, як контрольний зразок, у разі, якщо після закінчення такого дослідження чи зберігання винопродукція повертається у виробництво, як сировина для виготовлення підакцизних товарів, і повідомляє.

Відповідно до п.п. 213.1.2. п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об’єктами оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізація та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу.

Згідно з п.п. 14.1.212. п. 14.1. ст. 14 Кодексу реалізація підакцизних товарів (продукції) - будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Зазначена у листі ТОВ передача винопродукції до власної виробничої лабораторії для проведення досліджень не являється реалізацією в розумінні п.п. 14.1.212. п. 14.1. ст. 14 Кодексу.

Відповідно до звернення контрольні зразки продукції повертаються у виробництво та використовуються у купажах алкогольних напоїв.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 216.3 ст. 216 Кодексу податкове зобов’язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, якщо підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого товару (продукції) чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом. Ця вимога застосовується у разі втрати підакцизних товарів (продукції) у межах нормативів втрат, які затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.