X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЛУГАНСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.11.2018 р. № 4722/ІПК/12-32-12-01-07

ГУ ДФС у Луганській області, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПК України ), щодо можливості коригування податкового зобов’язання з ПДВ у зв’язку зі списанням кредиторської заборгованості за отриманими авансами, якщо товари/послуги протягом терміну позовної давності не поставлено, повідомляє наступне.

Підпунктом «а» підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності, є безнадійною заборгованістю.

Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (стаття 257 Цивільного кодексу України).

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК України.

Згідно з підпунктом «а» пункту 187.1 статті 187 ПК України дата надходження авансового платежу є датою виникнення у продавця товарів/послуг податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

У разі, якщо після надходження авансового платежу операція з постачання товарів/послуг фактично не відбувається та раніше перераховані кошти не зараховуються в рахунок оплати інших товарів/послуг, які були або будуть поставлені/надані, об'єкт оподаткування ПДВ у постачальника за такою операцією відсутній.

Таким чином, якщо постачальником на дату отримання авансового платежу від покупця були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та у подальшому виникли обставини, внаслідок яких договір постачання товарів/послуг не виконано, товари/послуги не поставлено протягом терміну позовної давності, і постачання інших товарів/послуг, в оплату яких можуть бути зараховані ці кошти, здійснюватися не буде, а кредиторська заборгованість по отриманому авансу списується, постачальник має право зменшити раніше нараховану суму податкового зобов’язання з ПДВ на підставі складеного та зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.

При цьому такий розрахунок коригування до податкової накладної не може бути складено та зареєстровано до податкової накладної, з дати складення якої минуло більше ніж 1095 календарних днів.