Головне управління ДФС у Полтавській області на запит Товариства щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.
Щодо застосування коефіцієнту 0,5 до ставки податку на нерухомість в 2017 і 2018 роках
Товариство поінформувало, що розмір ставок Податку на 2017 рік встановлено рішенням Полтавської міської ради (далі - Рада) від 10.07.2015 «Про встановлення місцевих податків і зборів». Разом з тим рішенням Ради від 31.01.2017 внесено зміни в частині визначення порядку адміністрування Податку.
Водночас п. З Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі - Закон) визначено, що з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків на 2017 рік відповідно до цього Закону встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки Податку застосовуються з коефіцієнтом 0,5.
Оскільки Податок є місцевим податком, то повноваження із встановлення податку на майно в частині Податку здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до п. 24 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданим їм повноважень, є обов’язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території (частина перша статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Таким чином, рішення Ради від 31.01.2017 застосовується з урахуванням норм п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону щодо обов’язку перегляду рішень.
Разом з тим зауважимо, що норми Закону спрямовані на забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році та будь-яких інших положень Закон не містить.
Щодо застосування п. «є» пп.266.2.2 статті 266 Податкового кодексу України (далі - ПКУ)
Товариство поінформувало, що провадить господарську діяльність з надання в оренду власної нежитлової промислової будівлі (код 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна» відповідно до Класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 №457 (далі - КВЕД).
Товариство зацікавлено у з’ясуванні питання щодо приналежності зазначеної нежитлової промислової будівлі до об’єкта оподаткування Податком та чи підпадає Товариство під визначення платника Податку.
Пунктом «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ платникам Податку надано преференцію - виключено із об’єкта оподаткування Податком будівлі промисловості, зокрема складські приміщення промислових підприємств.
Об’єкти нерухомого майна (нежитлові будівлі та споруди), передані в оренду, отже не використовуються для виробництва продукції. Надання послуг з передачі нерухомого майна в оренду відповідно до вимог чинного законодавства не може розглядатись як виробництво продукції, і таке підприємство не може використати податкову пільгу, надану абзацом «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ.
Водночас, один із можливих варіантів визначання терміну «складські приміщення промислових підприємств» полягає у виокремленні складів промислових підприємств із усього загалу нежитлових будівель та споруд, а саме, складських приміщень.
Одним із функціональних видів використання складських приміщень є ведення складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту, визначене Класифікацією видів економічної діяльності ДК 009:2010 (КВЕД) (наказ Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457) в секції Н «Транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність» визначено такий вид господарської діяльності, як «Складське господарство» (код 52.1).
Склад є спеціальним стаціонарним чи пересувним приміщенням або іншим місцем зосередження матеріальних цінностей. Він забезпечує необхідний ступінь їх збереження, як правило, обладнаний власними чи обслуговується залученими засобами механізації (автоматизації) робіт.
З метою уніфікації об’єктів нерухомості Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації розроблено та затверджено наказом від 17.08.2000 № 507 Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-200 (далі - Класифікатор), згідно якого до групи 125 «Будівлі промислові та склади» включені будівлі та споруди, які належать до підкласу 1252.5 «Склади спеціальні товарні».
Таким чином, оскільки основним видом господарської діяльності Товариства є «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна», то не вбачаються підстави застосування ним передбаченої ПКУ податкової преференції для промислових підприємств в частині оподаткування виробничих корпусів, цехів та складів.
Разом з тим, з метою визначення приналежності вказаних Товариством об’єктів нерухомого майна до відповідної категорії будівель та споруд, яка визначається у відповідності до Державного класифікатора будівель та споруд (далі - Класифікатор), пропонуємо звернутись до Державного науково-дослідного інституту автоматизованих систем в будівництві, який має право надання консультацій та експертного висновку щодо правильності класифікації наявних у власності Товариства об’єктів нежитлової нерухомості за Класифікатором.
У відповідності до п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |