X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У РIВНЕНСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.11.2018 р. № 4781/ІПК/17-00-13-02-04

Головне управління ДФС у Рівненській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо надання в оренду вантажних транспортних засобів фізичною особою - підприємцем на другій групі єдиного податку, в межах компетенції, повідомляє наступне.

Згідно з ст. 325 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-ІV ( далі - ЦКУ), суб'єктами права приватної власності є фізичні особи та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати. Склад, кількість та вартість майна, яке може бути у власності фізичних та юридичних осіб, не є обмеженими.

Відповідно до п.1 ст. 320 ЦКУ власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.
Основні положення, що регулюють правовідносини за договором найму (оренди), встановлені у главі 58 « Найм (оренда)» ЦКУ.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює ПКУ.

Пунктом 291.5 ст.291 ПКУ визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність з надання в оренду вантажних автомобілів мають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

Пунктом 1 пункту 292.1 ст.292 ПКУ передбачено, що доходом
платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також: доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до п.292.9 ст.292 ПКУ доходи фізичної особи - платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з главою 1 розділу XIV ПКУ, не включаються до складу загального річного оподаткованого доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розділу IV цього Кодексу.

Доходи фізичної особи - платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності не включаються до складу загального річного оподаткованого доходу фізичної особи, а є доходом платника єдиного податку.

Фізична особа - підприємець - платник єдиного податку другої групи з видом діяльності - надання в оренду транспортних засобів, які перебувають у приватній власності як у фізичної особи, в договорі оренди транспортних засобів виступає орендодавцем.

У суб’єкта господарювання, який здійснює господарську діяльність з надання в оренду транспортних засобів, отримана орендна плата є доходом фізичної особи - підприємця.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно, платником податків, якому надано таку консультацію.