Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист платника щодо порядку виправлення помилки у розрахунку коригування до податкової накладної, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) і в межах своїх повноважень повідомляє.
Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов‘язаних із зміною компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 статті 201 Кодексу та/або пунктом 192.1 статті 192 Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин (пункт 201.10 стаття 201 Кодексу).
Згідно із пунктом 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 із змінами та доповненнями (далі - Порядок № 1307), постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком № 1307.
У розрахунку коригування вказуються дата та номер податкової накладної, до якої вносяться зміни.
У випадку одночасної зміни кількості товару/послуги та його вартості у графі 7 розділу Б зазначається значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується кількість (об'єм, обсяг) товару/послуги, яка вказана у графі 6 податкової накладної, до якої виписується цей розрахунок коригування, у графі 8 розділу Б — ціна товару/послуги, вказана у графі 7 розділу Б такої податкової накладної, у графі 9 розділу Б - значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується ціна товару/послуги, яка вказана у графі 7 розділу Б такої податкової накладної, у графі 10 розділу Б — кількість (об'єм, обсяг) товару/послуги, вказана у графі 6 розділу Б такої податкової накладної зменшена/збільшена на значення графи 7 розділу Б цього розрахунку коригування.
Роз’яснення щодо порядку заповнення податкової накладної надано листом ДФС України від 16.06.2017 № 15731/7/99-99-15-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: www.sfs.gov.ua.
Водночас зауважуємо, висновок щодо правильності відображення в податковій звітності продавцем та покупцем обсягів постачання та суми ПДВ, вказаних у податковій накладній, в якій допущено помилки у вартісному та/або кількісному показниках, та розрахунок коригування до неї може бути наданий лише на підставі вивчення первинних документів бухгалтерського обліку. При цьому відповідно до пункту 6 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 28.01.2016 № 21, платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
Слід зазначити, що статтею 36 Кодексу встановлено, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |