X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.11.2018 р. № 4829/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист підприємства щодо оформлення податкового векселя при переміщенні в межах одного підприємства спиртовмісної продукції за кодом 2207 згідно з УКТ ЗЕД, яка буде використовуватись, як сировина для виготовлення товару за кодом 2207 (спирт технічний) згідно з УКТ ЗЕД та повідомляє.
Беручи до уваги інформацію та питання наведенні у зверненні щодо здійснюваних підприємством операцій зазначаємо наступне.

Статтею 225 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначені особливості оподаткування алкогольних напоїв. Підпунктом 225.1 статті 225 Кодексу встановлено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний сплатити податок або подати контролюючому органу за своїм місцезнаходженням до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів та вермутів), податковий вексель, який є забезпеченням виконання зобов’язання такого платника у строк до 90 календарних днів, починаючи з дня видачі податкового векселя, сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції.

Статтею 229 Кодексу визначені особливості оподаткування деяких підакцизних товарів залежно від напряму їх використання. Зокрема, згідно з п.п. 229.1 ст. 229 Кодексу податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із:

До отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (спирту технічного), біоетанолу, що використовуються для виробництва окремих видів продукції та на які
підпунктом 229.1.1 статті 229 встановлено ставку податку 0 гривень
за 1 літр 100-відсоткового спирту, видається податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту, що отримується виходячи із ставки, визначеної у пункті 215.3 статті 215 Кодексу (п.п. 229.1.2 п. 229.1 ст. 229 Кодексу)

Отже, враховуючи норми Кодексу та виходячи з інформації наведеної у запиті підприємства, особливі умови оподаткування зазначені у ст.ст. 225 та 229 Кодексу не розповсюджуються на операції наведені у запиті.

Для отримання більш детальної відповіді платник податку має право повторно звернутися до контролюючого органу із детальним описом суті здійснюваних операцій та наданням відповідних документів, зокрема, технологічної карти, документів, підтверджуючих визначення опису та коду товару згідно з УКТ ЗЕД (сировини, готової продукції) тощо.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.