Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку сплати ПДВ та віднесення до податкового кредиту сум ПДВ за операціями з ввезення товарів на митну територію України підприємством, яке відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - ПКУ) застосовує касовий метод податкового обліку, та, керуючись статтею 52 ПКУ, повідомляє.
Згідно з пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, до 1 січня 2019 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.
Норма пункту 44 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у пункті 187.1 статті 187 та у пункті 198.2 статті 198 цього ПКУ, припадає на звітні (податкові) періоди до 1 січня 2019 року.
Підпунктом 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 ПКУ визначено, що касовий метод для цілей оподаткування ПДВ - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).
Відповідно до пункту 27 статті 4 Митного кодексу України (далі - МКУ) до митних платежів належать мито, акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) та податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції).
Іноземні товари випускаються для вільного обігу на митній території України після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей (стаття 74 МКУ).
Частиною 3 статті 75 МКУ встановлено, що однією з умов поміщення товарів у митний режим імпорту є сплата митних платежів, якими відповідно до законів України обкладаються товари під час ввезення на митну територію України в режимі імпорту.
Пунктами 187.8 статті 187 та 198.2 статті 198 ПКУ визначено окремий порядок визначення податкових зобов’язань з ПДВ та дати формування
податкового кредиту за операціями із ввезення товарів на митну територію України.
Так, згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.
Датою віднесення сум податку до податкового кредиту за такими операціями є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ (пункт 198.2 статті 198 ПКУ).
У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (пункт 201.12 статті 201 ПКУ).
Таким чином, при ввезенні товарів на митну територію України податок на додану вартість підлягає сплаті на дату подання митної декларації для митного оформлення (у тому числі платником податку, який застосовує касовий метод податкового обліку з ПДВ).
Податок на додану вартість, сплачений при ввезенні товарів на митну територію України, включається до складу податкового кредиту платника податку (у тому числі платника податку, який застосовує касовий метод податкового обліку з ПДВ) на дату сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ на підставі належним чином оформленої митної декларації.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |