Державна фіскальна служба України на звернення Товариства, надане Головним управлінням ДФС у м. Києві щодо сплати земельного податку платником єдиного податку - юридичною особою, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи, є власником нежитлової будівлі, яка використовується у господарській діяльності та розташована на земельній ділянці, на яку Товариство відповідно до ст. 120 Земельного кодексу України набуло право власності.
Товариство запитує про правомочність звільнення від сплати земельного податку відповідно до частини четвертої п. 297.1 ст. 297 Кодексу, оскільки вважає, що земельна ділянка використовуються ним для провадження господарської діяльності.
Згідно з реєстраційними даними ДФС видами діяльності Товариства є: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний вид діяльності, код 68.20 ВКЕД), інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах (код 47.19), діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (код 56.10), інші види освіти (код 85.59), надання послуг перукарнями та салонами краси (код 96.02).
Звільнення платників єдиного податку від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності в частині земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються такими платниками для провадження господарської діяльності, передбачено частиною четвертою п. 297.1 ст. 297 Кодексу. При цьому земельний податок визначено як обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14, ст.ст. 269, 270 Кодексу).
Керуючись приписом постанови Верховного Суду України від 24.11.2015 № 826/14703/13-а щодо особливостей реалізації платниками єдиного податку права на звільнення від сплати земельного податку, зазначаємо, що умовою несплати земельного податку є укладені та зареєстровані як механізм підтвердження використання, цивільно-правові угоди використання (зокрема, оренди), як об’єкта нерухомості, так і пов’язаної з ним за технічним паспортом такого об’єкта земельної ділянки.
Враховуючи зазначене, Товариство може використати передбачене частиною четвертою п. 297.1 ст. 297 Кодексу право на звільнення від сплати земельного податку у разі дотримання ним зазначених умов щодо цивільно-правових угод.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |