X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.11.2018 р. № 4893/ІПК/20-40-12-03-25

Про рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів

Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (далі - Податковий кодекс), розглянуло запит Підприємства щодо правильності нарахування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (далі -Рентна плата) і повідомляє наступне.

Підприємство поінформувало, що йому надано лісову ділянку на умовах договору довгострокового тимчасового користування для рекреаційних цілей.

За інформацією наданою Держгеокадастром постійний лісокористувач не подавав на реєстрацію землевпорядну документацію лісокористування щодо земель лісогосподарського призначення, які знаходяться у нього в постійному користуванні, відповідно Лісова ділянка не має визначеного кадастрового номеру і коду цільового призначення.

Однак, наказом Міністерства аграрної політики і продовольства України від 27.03.2018 року № 162 «Про внесення змін до порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів», який набув чинності з 17.07.2018 року (далі - Наказ № 162) передбачено, що для земельних ділянок, інформація про які не внесена до Державного земельного кадастру і щодо яких не визначений код цільового призначення, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) при розрахунку нормативної грошової оцінки збільшується до 3.0, замість прийнятого діапазону для всіх інших ділянок від 0.5 до 2.5. Крім того, є чинним наказ Міністерства аграрної політики і продовольства України від 22.08.2013 року № 508 «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів)», який містить інші коефіцієнти.

1. Підприємство запитує, чи потрібно при розрахунку Рентної плати застосування коефіцієнту 3.0, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) при розрахунку нормативної грошової оцінки відповідно до Наказу № 162.
Коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується лише для розрахунку земельного податку.

2. Підприємство запитує про порядок обчислення Рентної плати за використання лісової ділянки на умовах договору довгострокового тимчасового користування.
Відповідно до рішення Харківської обласної ради XI сесії VI скликання від 01 березня 2012 року № 367-VI за використання корисних властивостей лісів області (спеціальне використання лісових ресурсів) ставка збору у рік за
1 гектар лісової ділянки встановлюється у розмірі 20 відсотків від нормативної грошової одиниці оцінки площі ріллі по області.

Згідно даних сайту Держгеокадастру http://lend.gov.ua нормативна грошова оцінка 1 гектара ріллі по Харківській області станом на 01.01.2018 року становить 32 505,53 грн.

Отже, Рентна плата за використання лісової ділянки на умовах договору довгострокового тимчасового користування розраховується наступним чином:

Площа лісової ділянки (га) помножена на вартість 1 га ріллі по Харківській області (32 549,20 грн./га) та помножена на 20 відсотків від нормативної грошової одиниці оцінки площі ріллі по області. Отримана сума є Рентною платою за рік.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.