X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.11.2018 р. № 4904/ІПК/26-15-12-01-18

Про податок на додану вартість

Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист щодо порядку віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, у яких в індивідуальному податковому номері (далі - ІПН) покупця не зазначено нуль, з якого починається такий ІПН та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодексу) в межах своїх повноважень повідомляє.

Відповідно до пунктів 201.8 та 201.10 статті 201 Кодексу право на нарахування ПДВ, складання податкових накладних/розрахунків коригування та їх реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 Кодексу.

Особі, що реєструється як платник податку, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати податку (пункт 183.18 статті 183 Кодексу).

Центральний, орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих як платники податку (пункт 183.12 статті 183 Кодексу).

При реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених на покупця - платника ПДВ, здійснюється звірення даних щодо перебування продавця/покупця у реєстрі платників ПДВ, а тому податкові накладні/розрахунки коригування, складені на покупця - платника ПДВ, не можуть бути зареєстровані в ЄРПН, якщо особу (продавця/покупця), зазначену у такій податковій накладній/розрахунку коригування, не внесено до реєстру та такій не присвоєно ІПН.

Правила формування податкового кредиту встановлено статтею 198 Кодексу.

Згідно з пунктом 198.3 статті 198 Кодексу податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені
зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 Кодексу (пункт 198.6 статті 198 Кодексу).

Пунктом 201.1 статті 201 Кодексу встановлено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Кодексом термін. Зазначеною нормою Кодексу також визначено перелік обов’язкових реквізитів, які підлягають відображенню в податковій накладній, зокрема, податковий номер платника податку (продавця та покупця).

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 статті 201 Кодексу (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Таким чином, при здійсненні операцій з постачання товарів/послу платник податку - постачальник повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну, яка для покупця товарів/послуг є підставою для віднесення сум ПДВ зОазначених у ній, до податкового кредиту. При цьому якщо у податковій накладній при заповненні поля «ІПН отримувача (покупця)» постачальником не зазначено нуль, який є першим символом (цифрою) у ІПН покупця, та така податкова накладна зареєстрована у ЄРПН, то така помилка не заважає ідентифікувати здійснену операцію, зокрема, покупця поварів /послуг, та не може бути єдиною причиною для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Крім цього повідомляємо, що наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2018 №763 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.10.2018 за № 1157/32609 внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року № 1307, які розпочинають діяти з 01.12.2018.