X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.11.2018 р. № 4907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо виправлення помилки в податковій накладній та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі -ЄРПН) у встановлений Податковим кодексом термін.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Згідно із пунктом 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, з урахуванням внесених до нього змін та доповнень (далі - Порядок № 1307), у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Показники рядків І-ІХ розділу А табличної частини податкової накладної є розрахунковими та формуються на підставі даних розділу Б, а тому коригування показників розділу Б призводять до зміни показників розділу А. Таким чином показники рядків І-ІХ розділу А податкової накладної коригуються разом з коригуванням показників розділу Б.

Виправлення помилок у розділі Б, що не пов’язані із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, зокрема у графі «Код ставки»
податкової накладної здійснюється методом «сторно», тобто сторнуються товарні позиції, що містять помилкове значення (зазначаються зі знаком «-»), та додаються товарні позиції, які містять правильні значення.

Отже, якщо платник податку при складанні податкової податкової накладної замість коду ставки 902 (постачання на митній території України за ставкою 0%) вказано код 901 (експорт товарів за ставкою 0%), то з метою виправлення помилки необхідно скласти розрахунок коригування до податкової накладної, в якому у полі «Дата складання» вказати дату, на яку було виявлено помилку, зазначити причину коригування «Зміна номенклатури» та у табличній частині зі знаком «-» вказати обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що був зазначений за помилковим кодом ставки, та зі знаком «+» зазначити обсяг операцій за правильним кодом ставки.

В той же час, відповідно до пункту 201.5 статті 205 ПКУ за операціями з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ та які оподатковуються ПДВ за ставками 0, 7 та 20 відсотків складаються окремі податкові накладні.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.