Головним управлінням ДФС розглянуто звернення про надання
індивідуальної податкової консультації з питань списання недоїмки по орендній платі, та в межах компетенції повідомляє таке.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та громадянських формувань фізична особа-підприємець зареєстрований за адресою м. Свердловськ (м. Довжанськ).
Згідно з переліком населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085 (у редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.05.2015 № 428-р), м. Свердловськ Луганської області належить до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Відповідно до підпункту 38.7 пункту 38 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі - ПК України) у період з 14 квітня 2014 року до 31 грудня року, в якому завершено антитерористичну операцію, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення та перебувають у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб.
Загальні засади списання безнадійного податкового боргу регулюються статтею 101 ПК України.
Відповідно до п.п. 38.2 п.38 Підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Розділу XX «Перехідні положення» Кодексу на період проведення антитерористичної операції для платників податків, місцезнаходженням яких станом на 14 квітня 2014 року була тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів на лінії зіткнення і які станом на 01 січня 2017 року не змінили своє місцезнаходження із зазначених територій на іншу територію України зупиняється застосування норм статей 59, 60 (в частині податкових вимог) 87-101 цього Кодексу.
Норми цього підпункту не застосовуються:
- з дати реєстрації зміни місця проживання фізичною особою - платником податків і переселення на іншу територію України на постійне місце проживання, місце проживання внутрішньо переміщеної особи та проведення реєстраційної дії щодо зміни місця проживання фізичної особи - підприємця;
Встановлено, що станом на 22.10.2018 ФОП не було змінено місцезнаходження з території, тимчасово непідконтрольної органам державної влади, на іншу територію України, шляхом подання заяви державному реєстратору та внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та громадянських формувань.
Таким чином, у контролюючого органу на даний час не має підстав для застосування норм статті 101 Кодексу .
Стосовно подання уточнюючих декларацій з плати за землю повідомляємо про таке.
Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
На підставі викладеного, Ви маєте подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації, що містить розрахунок зобов’язань з плати за землю за земельні ділянки, на які поширюється дія підпункту 38.7 пункту 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу.
З метою забезпечення реалізації права платників податків щодо надання уточнюючих декларацій з плати за землю, на які поширюється дія підпункту 38.7 пункту 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу, за періоди щодо яких минув термін позовної давності, ДФС готує пропозиції щодо внесення відповідних змін до програмного забезпечення. У зв’язку з цим, пропонуємо подати уточнюючу декларацію після впровадження зазначених змін, про що буде повідомлено на офіційному порталі ДФС.
Додатково повідомляємо, що за даними інтегрованих карток платника в АІС «Податковий блок», крім податкового боргу з орендної плати з фізичних осіб у сумі 44 510,94 грн., за Вами рахується податковий борг з рентної плати за користування водою у розмірі 451,82 грн., та єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 12 046,78 грн.
Згідно з п.52.2 статті 52 «Податкова консультація» Кодексу індивідуальна податкова має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |