Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула лист від ... № ... (вх. ДФС № ... від ...) щодо сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб і повідомляє таке.
Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету встановлено п. 168.4 ст. 168 ПКУ.
Пунктом 168.4 ст. 168 ПКУ встановлено, що податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету відповідно до Бюджетного кодексу України (далі - БКУ).
Згідно з ст. 64 БКУ податок на доходи фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом-юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента-юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі.
Водночас у разі зміни місцезнаходження суб'єктів господарювання-платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду. (п. 45.8 ст. 45 БКУ).
Пунктом 64.7 ст. 64 ПКУ та п. З розділу І Порядку формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.10.2015 № 911, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.11.2015 за № 1395/27840, визначено, що у разі включення платника податків до Реєстру ВПП на нього поширюються особливості, визначені ПКУ для ВПП.
Крім того, п.п. 10.22 п. 10 наказу Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 „Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів” встановлено, якщо відповідно до критеріїв, визначених п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 розділу І, та згідно з п. 64.7 ст. 64 глави 6 розділу II ПКУ в установленому порядку платника податків включено/не включено до Реєстру ВПП на наступний рік, внаслідок чого змінюється основне місце обліку платника податків, контролюючі органи здійснюють переведення такого платника податків до/з контролюючого органу, що здійснює супроводження ВПП, з урахуванням, зокрема особливостей зміни місцезнаходження, пов'язаної із зміною адміністративно-територіальної одиниці, платника податків, який зарахований до категорії ВПП, такий платник податків може бути переведений на обслуговування до іншого контролюючого органу, що здійснює супроводження ВПП, з початку наступного бюджетного періоду (календарного року), у якому проведено державну реєстрацію зміни місцезнаходження.
Наказами ДФС від 08.09.2015 року № 681 „Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2016 рік” та від 26.12.2016 року № 1036 „Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2017 рік” ТОВ „...” включено до Реєстру великих платників податків (далі - ВПП), зокрема, на 2017 рік. Місце основного обліку підприємства ... управління Офісу ВПП ДФС.
Враховуючи викладене, якщо платник податку, який влючений до Реєстру ВПП, змінює своє місцезнаходження (без зміни контролюючого органу, що здійснює супроводження ВПП), то сплата податку на доходи фізичних осіб повинна здійснюватись до відповідного бюджету, на рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби за новим місцезнаходженням такого платника податку.
Також повідомляємо, що згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |