X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.11.2018 р. № 4971/10/26-15-13-06-12-ІПК


Головне управління ДФС у ......................., в порядку ст. 52
Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) розглянуло Ваш запит про надання
індивідуальної податкової консультації від ............. № ...........
(вх. № .......... від .............) щодо застосування окремих норм
законодавства та в межах компетенціїповідомляє.
Законом Українивід 19 вересня 1991 № 1576-ХІІ«Про
господарськітовариства»визначенопоняття і видигосподарськихтовариств, правила їхстворення, діяльності, а також права і обов'язкиїхучасників та засновників.
Порядок відчуження частки у статутному капіталі товариства іншим учасникам товариства або третім особам регулюється нормами Закону України від 06.02.2018 № 2275-VІІІ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі - Закон № 2275).
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб визначено розділом IV ПКУ.
Відповідно до пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV ПКУ.
Згідно з пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок за ф. 1ДФ) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015«Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичнихосіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» (далі - Порядок № 4).
Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку № 4, визначено, що сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав в обмін на
такі корпоративні права, відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ із ознакою доходу «178».
Разом з тим, згідно з пп. 165.1.44 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.
Тобто, юридична особа - емітент корпоративних прав виступає у якості податкового агента лише в частині відображення в податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «178» суми грошових коштів або майна, внесених фізичною особою до статутного фонду такої юридичної особи в обмін на корпоративні права.
Щодо другого питання повідомляємо таке.
Корпоративні права - права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами (пп. 14.1.90 п.14.1 ст. 14 ПКУ).
Відповідно до п. 1 ст. 21 Закону № 2275 учасник товариства має право відчужити свою частку (частину частки) у статутному капіталі товариства оплатно або безоплатно іншим учасникам товариства або третім особам.
Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ податковий розрахунок за ф. 1ДФ подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платникуподатку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
Разом з тим, згідно пп. 2.2 п. 2 Порядку № 4 податковий розрахунок за ф. 1ДФ подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду.
Оскільки лист не містить достатньої інформації щодо порядку оформлення відчуження корпоративних прав іншій фізичній особі, то для надання більш конкретної відповіді щодо відображення цієї події в податковому розрахунку за ф. 1ДФ необхідне вивчення документів, які стосуються порушеного питання (коли саме здійснюється відчуження, в якій формі та якими документами оформляється правочин).
Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.