Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки (далі - Оцінка), надане Офісом великих платників податків ДФС, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає консультацію в частині необхідності надання уточнюючої податкової декларації з плати за землю (далі - Плата).
Товариство поінформувало що має у своєму користуванні земельну ділянку, інформація про яку не внесена до Державного земельного кадастру та по якій відсутній код класифікації видів цільового призначення земель.
Товариство у зв’язку із змінами до Порядку нормативної оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 №489, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.12.2016 за № 1647/29777 (далі - Порядок), внесеними наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27.03.2018 № 162 (далі - наказ № 162), запитує, чи необхідно Товариству надавати уточнюючі податкові декларації з Плати, якщо на момент звернення не отримало нові витяги (довідки) про нормативну грошову оцінку (далі - Оцінка) землі.
Наказ № 162 передбачає зміну величини коефіцієнта функціонального використання земельних ділянок, у випадках, коли інформація про вид цільового призначення ділянки не внесена до відомостей Державного земельного кадастру (далі - Кадастр) або інформація про таку ділянку відсутня у таких відомостях.
Відомості про цільове призначення земельної ділянки - використання земельної ділянки за призначенням, що вносяться до Кадастру на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку (ст. 1 Закон України «Про землеустрій»), використовуються для визначення коефіцієнта функціонального використання земельної ділянки - множника при обчисленні розміру Оцінки земельної ділянки (п. З Порядку) під час виконання робіт з такої Оцінки.
Порядок обчислення Плати передбачає, що для визначення бази оподаткування Платою платник при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подає довідку (витяг) про розмір Оцінки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової Оцінки (п. 286.2 ст. 286 Кодексу).
Підстави та порядок виконання Оцінки, а також набрання чинності результатів такої Оцінки, після затвердження рішенням органів місцевого самоврядування технічної документації з Оцінки, визначені ст. 15, 18, 23 Закону України «Про оцінку землі» (далі - Закон).
Законом встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Держгеокадастр), надає витяг з технічної документації про Оцінку окремої земельної ділянки, керуючись рішенням рад про затвердження технічної документації з Оцінки, які набирають чинності у строки, встановлені відповідно до п. 271.2 ст. 271 Кодексу (ст.23 Закону).
Отже, підставою для надання уточнюючої податкової декларації з Плати є наявність рішення ради про затвердження технічної документації з Оцінки, яке набуло чинності, та наявність витягу з технічної документації про Оцінку.
Згідно з п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |