X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРКАСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.11.2018 р. № 5007/ІПК/23-00-12-0413


Головне управління ДФС у Черкаській області розглянуло звернення щодо застосування пп. 140.5.4 п. 140.5 ст.140 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись ст. 52 Кодексу, повідомляє таке.
Як зазначено у листі, резидент, планує заключите контракт з нерезидентом, який зареєстрований в Китаї (м. Шеньчжень), проте рахунок відкрито у Гонконгу, який віднесено до переліку держав затвердженого Кабінетом міністрів України N 1045 від 27 грудня 2017 року.
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.
Порядок коригування фінансового результату до оподаткування на податкові різниці, що виникають при здійсненні фінансових операцій, на які збільшується фінансовий результат податкового (звітного) періоду, визначено п. 140.5 ст. 140 Кодексу.
Зокрема, пп. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу передбачено збільшення фінансового результату до оподаткування податком на прибуток на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, зазначених у пункті 140.2 та підпункті 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 Кодексу, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 Кодексу), придбаних у нерезидентів (у тому числі пов'язаних осіб -нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Кодексу (далі - Перелік).
Вимоги пп. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу не застосовуються платником податку, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки" відповідно до процедури, встановленої ст. 39 Кодексу, але без подання звіту.
При цьому якщо ціна придбання товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг перевищує їх ціну, визначену за принципом "витягнутої руки" відповідно до процедури, встановленої статтею 39 цього Кодексу, коригування фінансового результату до оподаткування здійснюється на розмір різниці між вартістю придбання та вартістю, визначеною виходячи з рівня ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки".
Разом з тим наголошуємо, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин потребує комплексного аналізу документів та матеріалів, які дозволяють ідентифікувати предмет запиту.
Враховуючи, що, як зазначено у вашому зверненні, розрахунок за операціями з імпорту матеріалів від нерезидента, зареєстрованого у державі, не включеної до Переліку, здійснюється за допомогою рахунку, який відкрито на території, включеної до Переліку, більш конкретну відповідь щодо визнання/невизнання таких операцій контрольованими можливо надати за умови отримання вичерпної інформації щодо суті здійснених операцій, умов розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами, а також щодо правового статусу в частині оподаткування, який поширюється на суб’єкта господарювання при проведенні розрахунків через відкритий на території Гонконгу банківський рахунок.
Водночас повідомляємо, що згідно із п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.