X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ОФIС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКIВ ДФС

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.11.2018 р. № 5034/ІПК/28-10-27-01-11

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби
розглянув лист________ (код ЄДРПОУ ) від _____________ за №______ (вх.
№_____від_____) щодо окремих питань заповнення та округлення показників
в окремих графах податкової накладної, та керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до п.201.2 ст.201 Кодексу форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Міністерство фінансів України наказом від 17.09.2018 №763 вніс зміни до форми податкової накладної та порядку її заповнення, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року №1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 січня 2016 року за №137/28267, (далі - Порядок №1307).
Зокрема, вказані зміни, які набудуть чинності з 01.12.2018 року, стосуються заповнення графи 11 податкової накладної, в якій сума податку на додану вартість заповнюється у гривнях з копійками із зазначенням після коми до 6 знака включно.
Підпунктом 194.1.1 п. 194.1 ст.194 Кодексу встановлено, що податок на додану вартість становить 20 відсотків, 7 відсотків бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг.
Згідно з пунктом 16 Порядку N 1307 у рядках V - IX розділу А податкової накладної зазначаються загальні обсяги постачання товарів/послуг в розрізі кодів ставок, зазначених у графі 8 розділу Б табличної частини податкової накладної.
При цьому суми податку на додану вартість, нараховані виходячи з обсягів постачання, зазначених у рядках V та VI розділу А на ставку податку (20 відс. та 7 відс. відповідно), відображаються у рядках III - IV розділу А податкової накладної. Загальна сума податку на додану вартість за операціями з постачання товарів/послуг, передбачених у податковій накладній, відображається у рядку II розділу А та визначається як сума рядків III та IV розділу А.
Розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми округлення не призводить до збільшення такого знака на "1" (одиницю).
Необхідною кількістю знаків після коми у показнику вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника податкової накладної.
Пунктом 4 Порядку №1307 визначено, що усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками, крім випадків, визначених цим Порядком, зокрема: сума податку на додану вартість (графа 11 розділу Б) заповнюється у гривнях з копійками із зазначенням після коми до 6 знака включно.
При цьому кількість знаків після коми, але не більше 6 знаків включно, при відображення показника суми податку на додану вартість, визначає сам платник податку на додану вартість з метою правильного розрахунку вартісного показника податкової накладної.
Таким чином, для коректного заповнення податкової накладної необхідно чітко дотримуватись Порядку заповнення податкової накладної №1307 зі змінами, внесеними наказом від 17.09.2018 №763, та положень п.п.194.1.1 п. 194.1 ст.194 Кодексу, а саме сума ПДВ має становити 20 відсотків, 7 відсотків бази оподаткування та додаватися до ціни товарів/послуг (а не вираховуватися з неї).
Згідно із п. 192.1 ст.192 Кодексу якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
Порядок складання розрахунку коригування до податкової накладної визначено п.21 Порядку №1307. Водночас, з 01.12.2018 року почнуть діяти пункти 22 та 23, яким доповнено Порядок №1307.
Так, згідно із п.23 Порядку №1307 у разі коригування кількісних та/або вартісних показників табличної частини податкової накладної у зв'язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадку повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником (продавцем) суми попередньої оплати товарів/послуг розрахунок коригування заповнюється у такому порядку:
показники рядка податкової накладної, що коригується, зазначаються із знаком окремо в кожній графі;
додається(ються) новий(і) рядок(ки) з виправленими показниками (за потреби), якому(им) присвоюється новий черговий порядковий номер, що не зазначався в податковій накладній;
рядку податкової накладної, що коригується, зазначеному із знаком та новому(им) рядку(ам) з виправленими показниками, що його замінює(ють), присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 табличної частини розрахунку коригування, та наводиться однакова причина коригування.
Кількість груп коригування у розрахунку коригування може бути необмежена. Кожній групі коригування присвоюється окремий наступний порядковий номер.
Державна фіскальна служба України визначає умовні коди причин коригування, які платники податку зазначають у графі 2.1 розрахунку коригування, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку під час складання розрахунків коригування відповідно до Кодексу.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).