Державна фіскальна служба України розглянула запит щодо порядку складання зведеної податкової накладної у разі здійснення постачання товарів / послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, в частині можливості складання зведеної податкової накладної із ціною постачання товару, яка містить після коми більше двох знаків, та керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
На попереднє звернення з аналогічного питання ДФС листом від 25.09.2018 № 41401/6/99-99-15-03-02-15/ІПК «Про включення до податкового кредиту сум ПДВ за податковими накладними, у яких в графі 7 зазначено ціну постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми» надала платнику податкову консультацію стосовно визначення бази оподаткування ПДВ тієї чи іншої операції з постачання товарів/послуг та форми і порядку заповнення податкової накладної.
Крім того,- вказаною податковою консультацією засвідчено, що зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, в якій вказано ціну постачання одиниці товару/послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в ПКУ.
Додатково інформуємо, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 січня 2016 року за № 137/28267 (далі - Порядок № 1307), яким затверджено форму податкової накладної та порядок її заповнення не встановлено відмінностей щодо заповнення графи 7 табличної частини розділу «Б» при складанні податкової накладної або зведеної податкової накладної.
Тому, при складанні зведеної податкової накладної слід керуватися Порядком № 1307.
Також повідомляємо, що нормами Кодексу та Порядком № 1307 не передбачено визначення середніх цін за одиницю товару при здійсненні операцій з постачання товарів / послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер.
Операції з постачання одного і того ж товару за різними цінами протягом певного періоду розглядаються як операції з постачання різних товарних позицій та відображаються в податковій накладній окремою позицією для кожного такого товару.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |