X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.11.2018 р. № 5022/6/99-99-12-01-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) запит на отримання індивідуальної податкової консультації щодо застосування норм ст. 153 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами) (далі - Закон № 481) та в межах компетенції повідомляє таке.

Товариство повідомляє, що здійснює роздрібну реалізацію нафтопродуктів через мережу автозаправних комплексів та роздрібну торгівлю алкогольними напоями за наявності відповідної ліцензії.

У запиті, Товариство звертається з проханням надати інформацію які документи необхідно надати працівникам контролюючого органу при проведенні фактичної перевірки з питань дотримання вимог Закону № 481 на підтвердження наявності у Товариства статусу закладу ресторанного господарства та чи необхідно отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та реєстрації окремого РРО для отримання статусу закладу ресторанного господарства.    

Відповідно до преамбули, Закон № 481 визначає основні засади    
державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, ; оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Абзацом 25 статті 1 Закону № 481 визначено, що ліцензія це (спеціальний , дозвіл) — документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання на провадження одного із зазначених у Законі № 481 видів діяльності протягом визначеного строку.

Відповідно до абзацу 13 статті 1 Закону № 481 роздрібна торгівля -діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Відповідно до частини 7 статті 153 Закону № 481, продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб’єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб’єктів господарювання громадського харчування, суб’єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

Відповідно до абзацу першого пункту 22 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України
від30 липня 1996 року № 854 (далі - Постанова № 854), продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці здійснюється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Відповідно до абзацу четвертого пункту 22 Постанови № 854, забороняється торгівля алкогольними напоями на розлив у закладах ресторанного господарства за відсутності належних санітарно-гігієнічних умов та обладнання (забезпеченість проточною питною водою, посудом, мірними місткостями, одноразовим посудом тощо, наявність умов для миття посуду) та інших вимог, передбачених законодавством.

Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства (далі — Правила) затверджено наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 № 219 зі змінами.

Згідно з Правилами суб’єкти господарської діяльності здійснюють діяльність у сфері ресторанного господарства після їх державної реєстрації в установленому законодавством порядку.

Відкриття закладу (підприємства) ресторанного господарства узгоджується з органами місцевого самоврядування, установами державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому законодавством порядку.

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Отже, враховуючи викладене вище, продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці здійснюється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Також повідомляємо, що отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та реєстрація окремого РРО не є необхідною умовою для визначення статусу підприємства як закладу ресторанного господарства.

Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.