Державна фіскальна служба України розглянула звернення
консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Чи можливо повернути попередньо оплачені готівкові кошти у випадку втрати оригіналу фіскального чеку покупцем?
Чи можливо видати дублікат (копію) фіскального чеку у нашому випадку (у разі відсутності контрольної стрічки)?
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Статтею 2 Закону № 265 визначено, що розрахунковий документ - це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій (далі - РРО) або заповнений вручну.
Відповідно до ст. З Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема:
Разом з тим, зазначаємо, що порядок реєстрації видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги) визначено пп. 7 та 8 розділу III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, яким передбачено, що реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги та інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми.
Крім того, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги); відомості про товар (послугу); суму виданих коштів; номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).
Іншого чинним законодавством не передбачено.
Враховуючи викладене, на думку ДФС, у разі звернення щодо повернення товару та видачі коштів споживачу необхідно надати: документ, що встановлює особу, розрахунковий документ, у якому зазначено номер, дату і час видачі розрахункового документа, що підтверджує купівлю товару (отримання послуги).
Водночас, з метою отримання більш змістовної відповіді на питанням щодо можливості повернення попередньо оплачених коштів, у разі втрати оригіналу розрахункового документу пропонуємо звернутись до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, до компетенції якої відноситься дане питання.
Також повідомляємо, що у разі надання інформації щодо покупки (назви товару, вартості, дати та часу придбання, адреси магазину та фіскального номеру РРО, через який здійснювалась розрахункова операція), ДФС може надати інформацію про наявність у базі даних інформації про такий розрахунковий документ (чек РРО).
Щодо технічної можливості роздрукування електронної копії необхідного розрахункового документу (чека РРО) на конкретному РРО необхідно звернутись до Центру сервісного обслуговування РРО або до виробника РРО.
У відповідності до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |