X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.11.2018 р. № 5078/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку виправлення помилок, допущених при складанні податкових накладних та розрахунків коригування і реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), які вплинули на значення показника Хлеревищ, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ГЖУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, при складанні податкової накладної було допущено помилку при заповненні умовного індивідуального податкового номера (далі - умовний ІПН) покупця. Зазначена помилка була виправлена шляхом складання розрахунку коригування до такої податкової накладної та складання податкової накладної із зазначенням правильного умовного ІПН покупця, реєстрація яких в ЄРПН вплинула на значення показника Хперевищ при обрахунку суми податку, на яку платник має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних (далі -реєстраційна сума). Крім того, відповідні помилки, що були відображені у додатку 5 до податкової декларації з ПДВ, були виправлені шляхом подання нової звітної декларації з виправленим додатком 5.

Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕ А ПДВ) регулюються статтею 200і ПКУ, та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (далі - Постанова № 569).

Відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 ПКУ показник Σперевищ є складовою формули, за якою обраховується реєстраційна сума (Хнакл)-
Показник Σперевищ відображає загальну суму перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником ПДВ у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до них, зареєстрованих в ЄРПН, яка визначається як різниця між сумами податкових зобов'язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно зі статтею 192 ПКУ, задекларованими платником у податкових деклараціях з ПДВ з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, та сумами податку, зазначеними платником податку в податкових накладних, що складені за такими операціями (в тому числі податкових накладних, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), та розрахунках коригування до них, зареєстрованих у ЄРПН.

Формування показника Σперевищ здійснюється автоматично для кожного платника ПДВ за кожний звітний період починаючи з 1 липня 2015 року.

Перерахунок показника Σперевищ здійснюється щоразу при поданні декларації з ПДВ / уточнюючого розрахунку за вказані періоди на дату такого подання та/або реєстрації в ЄРПН податкової накладної / розрахунку
коригування, складених за вказані періоди, на дату такої реєстрації. При обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума (Хнакл) такого платника.

Згідно з пунктом 22 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, після подання декларації за звітний (податковий) період платник податку має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий самий період подати нову декларацію з виправленими показниками (нова звітна декларація). При цьому при обрахунку показника Еперевищ за відповідний звітний період враховуються показники саме такої нової звітної декларації. Водночас значення показників, зазначених у додатку 5 до податкової декларації з ПДВ, при обрахунку показника Хперевищ не враховуються.

Разом з тим повідомляємо, що наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2018 № 763 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.10.2018 за № 1157/32609, який набирає чинності 01.12.2018, внесено зміни до форми податкової накладної та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, а також до Порядку заповнення податкової накладної (далі - Порядок № 763).

Пунктом 24 Порядку № 763 визначено особливості складання розрахунків коригування до зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних у разі реєстрації в ЄРПН двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг («зайво складених» податкових накладних), у тому числі якщо до набрання чинності

Порядком № 763 до «зайво складеної» податкової накладної вже був складений та зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування.

Так, у разі якщо до 01.12.2018 до «зайво складеної» податкової накладної вже був складений та зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування, в результаті реєстрації якого показники такої податкової накладної виведено в «0», платник податку з метою приведення показника Σперевищ в СЕА ПДВ у відповідність до податкового обліку платника податку може скласти ще один «інформаційний» розрахунок коригування до такої «зайво складеної» податкової накладної.

Таким чином, у разі наявності підстав, визначених пунктом 24 Порядку № 763, платник податку з метою приведення показника Σперевищ в СЕА ПДВ у відповідність до податкового обліку може скласти та зареєструвати в ЄРПН відповідний розрахунок коригування у порядку, встановленому зазначеним пунктом.

При цьому у ситуації, описаній у зверненні, немає необхідності у поданні уточнюючого розрахунку до нової звітної декларації з ПДВ, зазначеної у зверненні.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.