X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ВIННИЦЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.12.2018 р. № 5137/ІПК/02-32-14-05

Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у разі надання послуг з оплатою у безготівковій формі

Головне управління ДФС у Вінницькій області розглянуло лист щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у разі надання послуг з оплатою у безготівковій формі та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє.

Відповідно п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці), у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюється Законом України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р. N 265/95-ВР (далі ЗУ „Про РРО”).

Відповідно статті З ЗУ „Про РРО” суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Слід зазначити, що абзацем четвертим статті 2 ЗУ „Про РРО” визначно, що розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі
товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Згідно пунктів 2 та 12 статті 9 ЗУ „Про РРО” реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Таким чином, при здійснення торгівлі виключно у безготівковій формі через установи банку (за умови відсутності оплати із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) та, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються, реєстратори розрахункових операцій не застосовуються.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.