X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ВIННИЦЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.12.2018 р. № 5148/ІПК/03-20-13-01-07

В Головному управлінні ДФС у Волинській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VІ, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) розглянуто Ваше звернення щодо максимального обсягу доходів платника єдиного податку другої групи та застосування реєстратора розрахункових операцій і в межах компетенції повідомляємо, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку регулюються Податковим кодексом України.

Відповідно до статті 291.4 Кодексу обсяг доходу для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на другій групі спрощеної системи оподаткування не може перевищувати 1 500 000 гривень.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Пунктом 296.10 статті 296 Кодексу визначено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, другої - третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим.

Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку. Нормицього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Відповідно до пункту 12 статті 9 3акону № 265 реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються.

Враховуючи викладене, максимальний обсяг доходу для платника другої групи спрощеної системи оподаткування становить 1 500 000 гривень. У разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі через установи банків,реєстратори розрахункових операцій не застосовуються в межах максимального обсягу доходу для платника другої групи спрощеної системи оподаткування.