Державна фіскальна служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексу
України (далі - ПКУ), розглянула звернення ....... на отримання індивідуальної
податкової консультації від ...... № ......... (вх. ГУ ДФС № ........ від ....),
надіслане ГУ ДФС у........ листом від .....№ ........ (вх. ДФС № .....від ....)
щодо уникнення подвійного оподаткування доходів у вигляді дивідендів податком на доходи фізичних осіб та в межах компетенції з урахуванням викладених обставин повідомляє таке.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, згідно з п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 ПКУ якого об’єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Відповідно до п. 164.1 ст. 164 ПКУ базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених розділом IV ПКУ.
Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного періоду.
При цьому відповідно до п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету. Зазначена норма передбачає сплату (перерахування) податку на доходи фізичних осіб при проведенні будь-яких виплат та у будь-які періоди.
Також, відповідно до п.п. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ податковий агент роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування.
Отже, у разі, якщо податковий агент здійснює перерахунок доходів, у тому числі у вигляді дивідендів, то необхідно одночасно провести перерахунок податку на доходи з цих доходів та визначити результати такого перерахунку.
За результатом здійснення зазначених операцій податковий агент зобов’язаний відобразити це у Податковому розрахунку того періоду, в якому було проведено такий перерахунок.
Також повідомляємо, що згідно з абз. а п. 171.2 ст. 171 ПКУ особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні, є податковий агент, який виплачує такі доходи на користь платника податку.
Разом з тим, будь-які висновки щодо податкового обліку конкретних операцій платників податків можуть надаватися за результатами детальної перевірки умов, суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій та всіх первинних документів, оформленням яких вони супроводжуються.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |