X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.12.2018 р. № 5163/ІПК/04-36-12-05-20

Про отримання довідки резидента платником єдиного податку

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області розглянуло запит Адвокатського бюро щодо надання податкової консультації стосовно отримання платником єдиного податку довідки - підтвердження статусу податкового резидента України, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (із змінами та доповненнями, далі - Кодекс), повідомляє.

Адвокатське бюро поінформувало, що є платником єдиного податку та запитує, чи має воно право у розумінні Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь отримати довідку - підтвердження статусу податкового резидента України.

Порядок надання та форма довідки, що підтверджує статус податкового резидента України, затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 12.04.2002 № 173.

Підпунктом 14.1.213 п.14.1 ст.14 Кодексу визначено поняття «резиденти». Зокрема, резидентами є юридичні особи та їх відокремлені особи, які утворені та проводять діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням як на її території, так і за її межами.

Єдиний податок є місцевим податком (п.п.10.1.2 п.10.1 ст.10 Кодексу). Ставки єдиного податку для платників третьої групи встановлюються у відсотках до доходу (п.293.1 ст.293 Кодексу).

Між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь укладена Угода про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленню від сплати податків стосовно податків на доходи і майно жа ратифікована Україною 20.12.1994 та набрала чинності для України 30.01.1995 (далі — Угода).

Відповідно до пп. 1 та 2 ст. 2 Угоди її положення застосовуються до податків на доходи і майно, що справляються від імені Договірної Держави або її політико-адміністративного підрозділу чи місцевої влади, незалежно від способу їх справляння.

Податками на доход і на майно вважаються всі податки, що справляються з загальної суми доходу або вартості майна, або з елементів доходу, включаючи податки на доходи всі відчуження рухомого або нерухомого майна і податки на загальну суму заробітної плати та платні, які сплачуються підприємством, а також податки, що справляються з доходів від приросту майна.

У п. З ст. 2 Угоди вказані податки, на які поширюється її дія, а п. 4 ст. 2 Угоди встановлено, що вона поширюється також на будь-які подібні або по суті аналогічні податки, які справлятимуться будь-якою з Договірних Держав після дати підписання цієї Угоди на доповнення до податків, згаданих у п. З, або замість них.

Таким чином, для цілей застосування Угоди Адвокатське бюро, яке є платником єдиного податку третьої групи і отримує доходи з джерел за межами України, може отримати довідку відповідно до наказу Державної податкової
адміністрації України від 12.04.2002 № 173 «Про підтвердження статусу податкового резидента України».

Стосовно питання вирахуванйя суми прибуткового податку, сплаченого у Республіці Білорусь у вигляді податку на доходи нерезидента, повідомляємо таке.

Згідно з п.2 ст.292 Кодексу доходом платника єдиного податку третьої групи -юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/ або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті.

Стаття 292 «Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої - третьої груп» Кодексу не містить положень щодо виключення із складу доходу та/або зменшення суми єдиного податку на суму податків, сплачених у іншій крайні.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, жому надано таку консультацію (п.52.2 ст.52 Кодексу).