Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі -Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що провадить господарську діяльність з видобування природного газу шляхом виконання технологічних операцій з випереджувальної та поточної дегазації масиву гірських порід у межах ділянки надр ліквідованої вугільної шахти.
Товариство провадить господарську діяльність з видобування корисних копалин на підставі спеціального дозволу на користування надрами, що у 2003 році наданий з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки газу (метану) вугільних родовищ із затвердженням запасів такого газу у Державній комісії України по запасах корисних копалин (далі - Дозвіл).
Однією з особливих умов Дозволу є обов’язок моніторингу та наукове супроводження виконання особливих умов користування надрами, передбачених Дозволом та угодою про умови користування надрами.
Товариством зазначено, що при видобуванні воно отримує два види товарної продукції гірничого підприємства, а саме:
Товариство не повідомило про вимоги Дозволу, а також відповідні заходи, що вживаються ним для приведення Суміші до технологічних вимог нормативних актів з питань стандартизації, за якими запаси природного газу вказаної у Дозволі ділянки надр мають бути затвердженими у Державній комісії України по запасах корисних копалин, наприклад, як метан-шахтний видобувний, у значенні Інструкції із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до геолого-економічної оцінки загальних (емісійних) та видобувних запасів шахтного метану вуглегазових родовищ у зонах супутньої технологічно необхідної дегазації під час розробки вугільних пластів, затвердженої наказом Державної комісії України по запасах корисних копалин при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України від 07.11.2008 №523, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12.01.2009 за № 7/16023.
Товариство, запитує:
«Чи оподатковувся Рентною платою видобуток газу-метану поточної дегазації виробленого простору, що не відповідає якості газу природного за нормативними документами ТУ У320.00158764.007-95 «Гази горючі природні,
що подаються в магістральні газопроводи», ГОСТ 5542-87 «Газы горючие природные для промышленного и комунально-бытового назначения. Технические условия» (діє до 2019 року) та ТУ 320.001.58764-033-2000 «Гази горючі природні родовищ України для промислового та комунально-побутового призначення» протягом 2016-2017 років ?».
Перелік виключень із об’єкта оподаткування Рентною платою, що вказані у п. 252.4 ст. 252 Кодексу у 2018 році доповнений новим підпунктом 252.4.8, згідно якого не належить до об’єкта оподаткування «обсяг газу (метану) дегазації вугільних родовищ, який не відповідає вимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового або комунально-побутового споживання».
Таким чином, у разі якщо у Дозволі або угоді про користування надрами або програмі робіт з геологічного вивчення ділянки надр з метою затвердження запасів газу (метану) у Державній комісії України по запасах корисних копалин до.обсягу Суміші не були встановлені вимоги щодо їх приведення до метану шахтного видобувного відповідно до технічних вимог газу природного горючого, придатного для транспортування трубопроводами, то такі обсяги не повинні включатися до об’єкта оподаткування Рентною платою.
Вжиття заходів щодо вилучення економічної вигоди отриманої надрокористувачами в результаті порушення законодавства з питань геологічного вивчення та раціонального використання надр не належать до повноважень органів ДФС.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |