X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.12.2018 р. № 5217/6/99-99-19-04-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист.......про надання
індивідуальної податкової консультації щодо підтвердження країни походження вживаних транспортних засобів, у тому числі оснащених виключно електричними двигунами, що класифікуються за кодом 8703 90 10 10 згідно з УКТЗЕД і ввозяться на митну територію України зі Сполучених Штатів Америки (далі- Товари), та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Порядок визначення країни походження товарів встановлено розділом II Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VІ (далі - Кодекс).

Відповідно до частини першої статті 36 Кодексу країна походження товару визначається з метою оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України, а також забезпечення обліку цих товарів у статистиці зовнішньої торгівлі.

Частиною шостою статті 36 Кодексу встановлено, що положення цього Кодексу застосовуються для визначення походження товарів, на які при ввезенні їх на митну територію України поширюється режим найбільшого сприяння (непреференційне походження), з метою застосування до таких товарів передбачених законом заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Статтею 43 Кодексу передбачено, що документами, які підтверджують країну походження товару, є сертифікат про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару. Країна походження товару заявляється (декларується) органу доходів і зборів шляхом подання оригіналів документів про походження товару.

Враховуючи викладене вище, для підтвердження країни походження Товарів митниці ДФС подається оригінал одного із документів, визначених частиною першою статті 43 Кодексу.

Разом з тим, відповідно до частини третьої статті 44 Кодексу, у разі ввезення товару на митну територію України сертифікат про походження товару подається обов’язково:

1) на товари, до яких застосовуються преференцій ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України;
2) на товари, щодо ввезення яких в Україну застосовуються кількісні обмеження (квоти) або заходи, вжиті органами державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в межах повноважень, визначених законами України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового
імпорту», «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту», «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну», «Про зовнішньоекономічну діяльність»;
3) якщо це передбачено законами України та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.