X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.12.2018 р. № 5220/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання податкової накладної за операцією з безоплатної передачі в державну чи комунальну власність необоротних активів, яка звільняється від оподаткування ПДВ відповідно до підпункту 197.1.16 пункту 197.1 статті 197 розділу V Податкового кодексу України (далі - ПКУ), і відображення обсягів за такою операцією у податковій звітності з ПДВ, та у зв’язку із отриманням додаткової інформації з порушеного питання на доповнення до індивідуальної податкової консультації від 28.09.2018 за № 4223/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, керуючись статтею 52 розділу II ПКУ, повідомляє.

Опис (номенклатура) товарів/послуг, необоротних активів у податковій накладній має відповідати формулюванню у первинних документах, складених згідно з вимогами бухгалтерського обліку за фактом здійснення господарських операцій.

При здійсненні операції з безоплатного постачання (передачі) необоротних активів, яка звільняється від оподаткування ПДВ, платник податку зобов’язаний скласти і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлені ПКУ терміни одну' податкову Накладну. Зокрема, рядки І і IX розділу А та графи 7 і 10 розділу Б у такій податковій накладній не заповнюються.

Щодо відображення у податковій декларації з ПДВ обсягів постачання за операцією з безоплатного постачання (передачі) необоротних активів, яка звільняється від оподаткування ПДВ, повідомляємо, що у даному випадку обсяги зазначеної операції становитимуть 0 грн. і відповідно у податковій декларації з ПДВ не відображатимуться.

Разом з цим слід зазначити, що у разі якщо придбані або виготовлені з ПДВ необоротні активи починають використовуватися платником податку в неоподатковуваних ПДВ операціях (у тому числі в операціях, що звільняються від оподаткування ПДВ згідно з підпунктом 197.1.16 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ) та/або в операціях, що не є господарською діяльністю, то у такого платника податку виникає обов’язок щодо нарахування податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II ПКУ).