Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо округлення знаків після коми в декларації з ПДВ, заповнення розрахунків коригування у разі повернення товару та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє наступне.
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України 28.01.2016 № 21 (далі - Порядок № 21).
Пунктом 4 розділу III Порядку № 21 передбачено, що показники у податковій звітності проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.
Тобто, при заповненні декларації з податку на додану вартість округлення знаків після коми необхідно здійснювати за
загальновстановленими правилами.
Відповідно до пункту 48.1 статті 48 Кодексу податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.
Відповідно до пункту 6 розділу III Порядку № 21, платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (пункт 2 статті 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Отже, з питання заповнення первинних документів доцільно звернутися до Міністерства фінансів України.
Відповідно до пункту 201.2 статті 201 Кодексу форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Міністерство фінансів України наказом від 17.09.2018 №763 внесло зміни до форми податкової накладної та порядку її заповнення, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2015 № 1307,
зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, (далі - Порядок № 1307).
Зокрема, вказані зміни, які набули чинності з 01.12.2018 року, стосуються заповнення графи 11 податкової накладної, в якій сума податку
на додану вартість заповнюється у гривнях з копійками із зазначенням після коми до 6 знаку включно.
Підпунктом 194.1.1 пункту 194.1 статті 194 Кодексу встановлено, що податок на додану вартість становить 20 відсотків, 7 відсотків бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг.
Згідно з пунктом 16 Порядку № 1307 у рядках V - IX розділу А податкової накладної зазначаються загальні обсяги постачання товарів/послуг в розрізі кодів ставок, зазначених у графі 8 розділу Б табличної частини податкової накладної.
При цьому суми податку на додану вартість, нараховані виходячи з обсягів постачання, зазначених у рядках V та VI розділу А на ставку податку (20 відс. та 7 відс. відповідно), відображаються у рядках III - IV розділу А податкової накладної. Загальна сума податку на додану вартість за операціями з постачання товарів/послуг, передбачених у податковій накладній, відображається у рядку II розділу А та визначається як сума рядків III та IV розділу А.
Розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми округлення не призводить до збільшення такого знаку на «1» (одиницю).
Необхідною кількістю знаків після коми у показнику вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника податкової накладної.
Згідно із пунктом 192.1 статті 192 Кодексу якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
Порядок складання розрахунку коригування до податкової накладної визначено пунктом 21 Порядку № 1307. Водночас, з 01.12.2018 почнуть діяти пункти 22 та 23, яким доповнено Порядок № 1307.
Так, згідно із пунктом 23 Порядку № 1307 у разі коригування кількісних та/або вартісних показників табличної частини податкової накладної у зв’язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадку повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником (продавцем) суми попередньої оплати товарів/послуг розрахунок коригування заповнюється у такому порядку:
Кількість груп коригування у розрахунку коригування може бути необмежена. Кожній групі коригування присвоюється окремий наступний порядковий номер.
Державна фіскальна служба України визначає умовні коди причин коригування, які платники податку зазначають у графі 2.1 розрахунку коригування, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку під час складання розрахунків коригування відповідно до Кодексу.
Детальні роз’яснення щодо складання податкової накладної та розрахунку коригування викладені в листі ДФС від 27.11.2018 № 36942/7/99-99-15-03-02-17, який розміщено на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС за адресою: http://zir.sfs.gov.ua.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |