X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У КИЇВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.12.2018 р. № 5348/ІПК/10-36-40-04-08

Головним управлінням ДФС у Київській області розглянуто лиcт TOB «1» «Про надання індивідуальної податкової консультації».

Відповідно до п.п. 14.1.172 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація - роз’яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультації.

Згідно з пунктами 52.1 та 52.2 ст.52 Податкового кодексу України за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Таким чином, ліцензування діяльності з виробництва біохімічного оцту відповідно до Технологічної інструкції на одержання біохімічного оцту циркуляційним способом, розробленої ДНУ «Український науковс-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів» для ТОВ «2» не відносить до питань практичного застосування окремих норі я податкового законодавства TOB «1».

Класифікація товарів здійснюється згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД), яка є товарною номенклатурою Митного тарифу України. Митний тариф України, в основу якого покладено нову версію УКТ ЗЕД, затвердження Законом України від 19 вересня 2013 року №584-VII «Про Митний тариф України».

Платник податку самостійно визначає відповідність таких товарів (послуг) певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД. У разі виникнення необхідності визначення відповідності товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, платник податку може звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.

Торгово-промислова палата видає експертні висновки щодо кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, які можуть використовуватись для:

- оформлення вантажних митних декларацій та сертифікатів походження товарів;

- оформлення ліцензій;

- реєстрації зовнішньоекономічних контрактів;

- заповнення податкової звітності та в інших випадках.

Експертні висновки, видані Торгово-промисловою палатою в межах її повноважень, є обов’язковими для застосування на усій території України.

Що стосується визначення згідно з Податковим кодексом Україна сировини для виготовлення біохімічного оцту (меляса, мелясне сусло, мелясна бражка, відгін мелясної бражки, сирий оцет) підакцизним товаром та відповідно TOB «1» виробником підакцизних товарів і платником відповідного податку, то повідомляємо наступне.

Відповідно до п.п. 212.1.1 п.212.1 ст. 212 Податкового кодексу Україна платником акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товара (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини. Згідно з п.п. 14.1.28і п.14.1. ст.14 Податкового кодексу України виробництво підакцизних товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), наданні таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів.

Підпункт 14.1.145 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України визначає, що підакцизні товари (продукція^ - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Податковим кодексом України встановлено ставки акцизного податку.

Підакцизні товари та ставки податку визначені ст.215 Податкового кодексу України.
Таким чином, з питання віднесення до певного коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД сировини для виготовлення біохімічного оцту (меляса, мелясне сусло, мелясна бражка, відгін мелясної бражки, сирий оцет і відповідно до Технологічної інструкції на одержання біохімічного оцту циркуляційним способом, розробленої ДНУ «Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів» для TOB «1» може звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.