X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.12.2018 р. № 5418/6/99-99-13-02-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит ......від .............(вх. ДФС № ........ від ........) щодо періоду, за який необхідно сплатити єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі -єдиний внесок) у разі зняття з обліку платників єдиного внеску на яких не поширюється дія Закону України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», і повідомляє таке.

Відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску, регулюються виключно Заковом України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).

Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 (далі - Порядок № 1162).

Процедуру нарахування і сплати єдиного внеску визначено Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449.

Загальні правила формування та подання звіту з єдиного внеску встановлено Порядком формування та подання страхувальниками звіту ще цо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі - Порядок № 435).

Відповідно до статті 5 Закону № 2464 розроблено Порядок № 1162, який є нормативно-правовим актом, положення якого обов’язкові для виконанім платниками єдиного внеску.

Дія Порядку № 1162, яким визначаються питання, зокрема, зняття з обліку платників єдиного внеску в органах доходів і зборів, поширюється на платників єдиного внеску, зазначених у пункті 5 частини першої статті 4 Закону № 2464 (пункт 3 розділу І Порядку № 1162).

Платники єдиного внеску, зазначені в пункті 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, на яких не поширюється дія Закону України від 15 трав ня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон № 755), подають заяву протягом 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отриманім документа, що підтверджує право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності (пункт 2 розділу III Порядку № 1162).

Зняття з обліку платників єдиного внеску, зазначених у пункті 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, на яких не поширюється дія Закону № 755 здійснюється органами доходів і зборів на підставі їхньої заяви після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку (абзац сьомий частини першої статті 5 Закону № 2464).

Згідно з пунктом 1 розділу V Порядку № 1162 у разі прийняття, зокрема, рішення про припинення діяльності платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону № 755, платник єдиного внеску зобов’язанні: у десятиденний строк з дня прийняття відповідного рішення подати до контролюючого органу заяву про зняття з обліку платника єдиного внеску та копію розпорядчого документа про припинення незалежної професій тої діяльності фізичної особи.

Враховуючи зазначене, у разі прийняття особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, рішення про припинення діяльності як платника єдиного внеску, дотримання вимог Порядку № 1162 є обов’язковим.

Таким чином, останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня надходження до органу доходів і зборів заяви про зняття з обліку платника єдиного внеску.

При цьому така особа користується правами, виконує обов’язки та носе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску в частині діяльності, яка здійснювалася нею як особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

У разі порушення порядку зняття з обліку в органі доходів і зборів платника єдиного внеску, на якого не поширюється дія Закону № 755, такий платник залишається платником єдиного внеску, а отже, має обов’язок щодо сплати такого внеску.

Згідно з обліковими даним ITC «Податковий блок»...............подано заяву про зняття з обліку платника єдиного внеску.

Отже, останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з ........ по .......... включно, відповідно цей період необхідно відобразити у Звіті про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за формою згідно з додатком 5 до Порядку, оскільки згідно з пунктом 10 розділу III Порядку, у разі прийняття рішення про ліквідацію, припинення діяльності, зокрема, особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, на яких не поширюється дія Закону № 755, зобов’яза ні подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня подання до органу доходів і зборів заяви про зняття з обліку платника єдиного внеску.

Крім того, повідомляємо, що згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.