X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.12.2018 р. № 5452/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН

Державна фіскальна служба України розглянула лист Товариства щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) г а, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Платником податку у своєму листі повідомлено про помилку допущену у даті складання податкової накладної, а саме, замість дати складання 07.08.2018, вказано 07.08.2016, та зареєстровано таку податкову накладну в ЄРПН з порушенням граничного терміну реєстрації.
Крім того, ним повідомлено, що складення податкової накладної 07.08.2016 відбулося без факту здійснення господарської операції.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначити сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані у Кодексі.

У разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу з метою виправлення помилок, допущених при складанні такої податкової накладної, може скласти розрахунок коригування до неї.

Разом з цим, відповідно до пункту 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2015 року № 1307, не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

Крім того, чинними нормами Кодексу не передбачено можливості виключення з ЄРПН поданих на реєстрацію податкових накладних, у тому числі тих, що були складені без факту здійснення господарської операції.

Вимоги до граничних строків реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування до такої податкової накладної в ЄРПН передбачені пунктом 201.10 статті 201 Кодексу.

За порушення граничного строку, визначеного статтею 201 Кодексу, для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН (крім податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю), складених на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), пунктом 120-1 статті 120-1 Кодексу передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій у розмірі від 10 до 50 відсотків суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.

При цьому статтею 120-1 Кодексу не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН, крім випадків зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу, та випадків, визначених підпунктом 42 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.