Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо застосування податкових пільг з податку на прибуток, які передбачені міжнародним договором, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє таке.
Відповідно до п. 30.1 ст. 30 Кодексу податкова пільга - це передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених п. 30.2 цієї статті Кодексу.
Статтею 3 Кодексу визначено, що однією із складових податкового законодавства України є чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування. При цьому, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.
Зокрема, згідно з Указом Президента України від 14.07.1992 № 379 «Про членство України в Європейському банку реконструкції та розвитку» Україна приєдналася до Угоди про заснування Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) від 29.05.1990 (далі - Угода), ст. 53 якої визначено, що у рамках своєї офіційної діяльності ЄБРР, його активи, майно і доход звільняються від всіх прямих податків.
Таким чином, оскільки ЄБРР є міжнародною фінансовою організацією, яка звільняється від сплати прямих податків, то сплата грошових коштів на користь ЄБРР відповідно до програм (проектів), які здійснюються в рамках Угоди, не підлягає оподаткуванню в Україні.
Водночас, звертаємо увагу, що головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, одним з основних завдань якого є забезпечення формування та реалізація державної політики з питань залучення міжнародної технічної допомоги, є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459).
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |