Головне управління ДФС у Львівській області на звернення Курії, щодо обчислення рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись нормами ст.52 Податкового кодексу України (далі -Кодекс), повідомляє.
Курія поінформувала, що є неприбутковою організацією, яка на підставі дозволу на спеціальне водокористування видобуває обсяги підземної води з метою задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб.
З метою правильності визначення коефіцієнта рентабельності (далі -Коефіцієнт) при обчисленні податкових зобов’язань з Рентної плати Курія запитує:
1. Хто проводить державну експертизу запасів корисних копалин для заповнення розділу 7 розрахунку з рентної плати Додаток 1 до Податкової декларації з рентної плати (далі - Додаток 1)?
2. Чи потрібно платнику податків заповняти дані рядки для підземних і од, якщо підприємство використовує їх виключно для питних та санітарно-гігієнічних потреб?
3. Чи потрібно застосовувати коригуючий коефіцієнт (рядок 11 Додатка 1) для підземних вод та яка величина такого коефіцієнта?»
Порядок державного обліку артезіанських свердловин, облаштуванню їх засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2012 року № 963 (далі -Порядок). Повноваження із державного обліку артезіанських свердловин шляхом ведення державного реєстру артезіанських свердловин делеговано Державній службі геології та надр України (п. 2 Порядку).
До державного реєстру артезіанських свердловин включаються відомості про артезіанські свердловини, незалежно від місця розташування, на підставі даних, що містяться у паспортах артезіанських свердловин (п. З Порядку). Форма Паспорта артезіанської свердловини, затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Украпи від 06.04.2016 № 145/84, зареєстрованим у Міністерстві юстиції Украпи 27.04.2016 за №642/28772 (далі - Паспорт), є обов’язковою для виконання всіма суб’єктами господарювання, які є власниками або користувачами земельних ділянок, у межах яких розташовані та експлуатуються артезіанські свердловини.
Оскільки норми ст. 252 Розділу IX Рентна плата Кодексу не містить поняття видобування підземних вод «для задоволення питних та санітарно-гігієнічних потреб», то інформація про проведену державну експертизу у розділі 7 Додатку 1 зазначається всіма платниками Рентної плати.
Коригуючі коефіцієнти до ставок Рентної плати застосовуються залежно від виду корисної копалини (мінеральної сировини) та умов її видобування (п. 252.22 ст. 252 Кодексу).
Таким чином якщо умови видобування підземної води Кур єю відповідають критеріям застосування коефіцієнта згідно переліку визначеного п. 252.22 ст. 252 Кодексу, то Курія може застосовувати такий коригуючий коефіцієнт до ставок Рентної плати при обчислені податкових зобов’язань з Рентної плати. У іншому випадку застосовується коефіцієнт 1 (один).
Індивідуальна податкова консультація згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |