X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.12.2018 р. № 5505/ІПК/26-15-13-06-12

Головне управління ДФС у м. Києві в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV зі змінами та доповнення) т (далі - ПКУ) розглянуло Ваш запит від 04.12.2018 вих. №04/12/2018-1 (вх. №ІІІ/109054/ФОП - інші від 06.12.2018) про надання податкової консультації щодо застосування окремих норм податкового законодавства платниками єдиного податку третьої групи в межах компетенції повідомляє.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено XIV розділом ПКУ.

Порядок сплати єдиного податку визначений статтею 295 ПКУ, якою передбачено, що платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок за місцем податкової адреси протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Ведення обліку і складання звітності платниками єдиного податку регулюється статтею 296 ПКУ.
Платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (п. 296.3 ст. 296 ПКУ).

Податкова декларація складається наростаючим підсумком з урахуванням норм пунктів 296.5 і 296.6 статті 296 ПКУ та подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси (п. 296.4 і п. 296.7 ст. 296 ПКУ).

Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (п. 45.1 ст. 45 ПКУ).
У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси (п. 294.7 ст. 294 ПКУ).

Також у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, міспя провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст. 298 ПКУ).

Водночас згідно з ч. 8 ст. 45 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-VІ у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Враховуючи викладене, з урахуванням наведених Вами відомостей, при зміг і податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району фізичного особою- підприємцем - платником єдиного податку, подання податкової декларації платника єдиного податку та сплата єдиного податку здійснюється за попереднім місцем податкової адреси (неосновним місцем обліку - у Печерському районі м. Києва) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 01 січні наступного року - за новою податковою адресою (основним місцем обліку - у Голосіївському районі м. Києва).

При цьому, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого єдиного внеску подається та сплачується до контролюючого органу, що відповідає новому місцезнаходженню (місцю проживання).

Зареєстрований платник єдиного податку за бажанням може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

Для отримання витягу з реєстру платників єдиного податку, подається заява на отримання витягу в довільній формі, на підставі якої видається витяг з реєстру платників єдиного податку.

Тобто, фізична особа - підприємець - платник єдиного податку, яка виявила бажання отримати витяг з реєстру платників єдиного податку, повинна звернутися із запитом про отримання такого витягу до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси.

Одночасно повідомляємо, що у разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, фізичній особі -підприємцю - платнику єдиного податку необхідно після закінчення бюджетною року, в якому відбулася така зміна податкової адреси (місця проживання), зареєструвати нову книгу обліку доходів (книгу обліку доходів і витрат) у контролюючому органі за новою податковою адресою (основним місцем обліку) до отримання нею доходів від здійснення підприємницької діяльності за новим місцем обліку.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальній характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надало таку консультацію.