X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.01.2019 р. № 10/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі-Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство, яке провадить господарську діяльність з друкування продукції (18.12 КВЕД), поінформувало, що є власником некласифікованого майна-нежитлових будівель (далі - Об’єкти), яке у Державному реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності позначено літерним кодом, що відповідає лише порядковому номеру взяття на облік.
Товариство запитує про поширення норм п.п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу щодо виключення з об’єктів оподаткування Податком будівель промисловості, зокрема виробничих корпусів, цехів, складських приміщень промислових підприємств (далі - Будівлі промисловості), на приналежні йому Об’єкти.

Платниками Податку є, зокрема, юридичні особи - власники житлової та/або нежитлової нерухомості (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).

З метою уніфікації об’єктів нерухомості Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації розро блено та затверджено наказом від 17.08.2000 № 507 Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-200 (далі- Класифікатор), який містить Методику класифікації будівель за головною класифікаційною ознакою - їх цільовим функціональним призначенням (далі - Методика).

Фактичне головне призначення кожного конкретного об’єкта нерухомості обчислюється за Методикою на підставі до куме нтів, що підтверджують право власності, у порядку, визначеному Класифікаторам.

Таким чином, для документального підтвердження приналежності Об’єктів до Будівель промисловості Товариству доцільно звернутися за отриманням необхідного висновку до органу, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Будівлі промисловості складають об’єкти, що перебувають у власності підприємств, які згідно з КВЕД ідентифіковані як промислові.

Зокрема, приналежність платників Податку до промислових підприємств визначається за здійсненням таким суб’єктами процесу промислового виробництва - процесу перероблення, який використовують для виготовлення нової продукції, оброблення товарів, які були у використанні, надання промислових послуг і, який класифікують у секціях В «Добувна промисловість та розроблення кар’єрів», С «Переробна промисловість», D «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря», Е «Водопостачання, каналізація, поводження з відходами» та F «Будівництво».

Таким чином, Товариство, яке за КВЕД належить до промислових підприємств, має підстави не включати до об’єкта оподаткування Податком виключно ті Об’єкти, які за відповідним висновком віднесені до будівель класу 1251 «Будівлі промислові» Класифікатора.

За Об’єкти Товариства, що не віднесені до будівель класу 1251 Класифікатора податкові зобов’язання з Податку справляються на загальних підставах.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.