Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм податкового законодавства і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні.
Оподаткування доходів фізичних осіб з 1 січня 2004 року здійснювалося відповідно до положень Закону України від 22 травня 2003 року № 889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі - Закон № 889), який втратив чинність 01.01.2011.
Перелік доходів, які включалися до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку визначався п. 4.2 ст. 4 Закону № 889.
Пунктом 4.3 ст. 4 Закону № 889 встановлювався перелік доходів, які не включалися до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку.
Розмір ставки податку з доходів фізичних осіб визначався ст. 7 Закону № 889.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку до бюджету здійснювалася у порядку, визначеному ст. 8 Закону № 889.
З 1 січня 2011 року оподаткування доходів фзичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п.п. 163.1.1 п.163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Статтею 165 Кодексу визначено виключний перелік доходів. які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Водночас перелік доходів, які включаються до з оподатковуваного доходу платника податку встановлено п. 164.2 ст. 164 Кодексу.
Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету визначено ст. 168 Б кодексу.
З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства у частині оподаткування доходів фізичних осіб, для отримання більш конкретної відповіді необхідно детальне вивчення документів (матеріалів), які стосуються порушених питань, зокрема документів щодо наданих інвестицій, рішення загальних зборів товариства тощо.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |