Про рентну плату за користування надрами
Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що провадить господарську діяльність з видобування корисних копалин, в результаті якого обсяг добутого вугілля після первинної переробки перетворюється на обсяг товарної вугільної продукції (далі - Продукція), який кількісно та якісно не є постійним впродовж звітного періоду. При цьому, Товариство навело «числовий приклад» та зазначило, що Продукція обліковується за розрахованою для відповідного періоду видобування «базовою» вартістю.
Товариство, посилаючись на визначений для цілей обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати у абзаці десятому п. 252.8 ст. 252 Кодексу порядок включення у звітному (податковому) періоді до доходу гірничого підприємства сум попередньої оплати за обсяг (кількість) відповідного виду Продукції, господарські зобов’язання (поставки) з якого виконані або мали бути виконаними за зазначеним договором, запитує:
«1. 3а якими критеріями визначити, чи мали господарські зобов’язання поставки бути виконаними за договором поставки, якщо розподіл постачання продукції за періодами, у т.ч. податковими, умовами угоди чітко не визначені
2. Чи потрібно включати до суми доходу для обчислення вартості одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини за фактичними цінами реалізації суми попередньої оплати за вугільну продукцію підприємства, що не була відвантажена або навіть видобута у звітному податковому періоді ?».
Порядок та умови настання у Товариства господарських зобов’язань поставки Продукції, у тому числі й за вартістю за специфікацією визначається виключно умовами договору поставки такої продукції, за яким попередньо отримано оплату.
Таким чином, для цілей оподаткування Рентною платою частина попередньої оплати визнається доходом за обсяг Продукції, господарські зобов’язання за яким виникнуть у Товариства за договором у звітному періоді. Такий дохід враховується при обчисленні податкових зобов’язань за обсяги Продукції, яку за результатами господарської діяльності з видобування взято на податковий облік у звітному періоді.
Запропонований Товариством «числовий» приклад демонструє лише те, що під час первинної переробки обсягів добутого вугілля мають місце «втрати» або «відходи» частини обсягу добутого вугілля. При цьому, попри зауваження Товариства щодо кількісної та якісної мінливості Продукції впродовж звітного періоду приклад не забезпечує можливості ідентифікації доходу, як бази оподаткування Рентною платою від одного або кількох видів Продукції.
Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |