X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.01.2019 р. № 134/Ф/99-99-15-03-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій із передачі нерухомого майна фізичній особі - неплатнику ПДВ (кредитору) внаслідок звернення стягнення на таке майно на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, в рахунок погашення заборгованості перед такою фізичною особою - неплатником ПДВ (кредитором), та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини) регулюються нормами Цивільного кодексу України.

Правові основи виконавчого провадження регулюються Законом України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі -Закон № 1404).

Порядок звернення стягнення на майно боржника визначено розділом VII Закону № 1404.

Відповідно до частини першої статті 53 Закону № 1404 виконавець має право звернути стягнення на майно боржника, що перебуває в інших осіб, а також на майно та кошти, що належать боржнику від інших осіб.

Згідно зі статтею 53 і Закону № 1404 особливості звернення стягнення на частку (частину частки) учасника товариства з обмеженою відповідальністю та учасника товариства з додатковою відповідальністю визначаються Законом України від 06 лютого 2018 року № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі - Закон № 2275).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюють зя нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктом «а» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 розділу V ПКУ, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).

Правила формування податкових зобов’язань з ПДВ визначено статтею 187 розділу V ПКУ.

Згідно з пунктом 187.1 статті 187 розділу V ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

Враховуючи викладене, та за умови якщо при передачі нерухомого майна (об’єктів нежитлових приміщень), у тому числі на підставі рішення суду, яко набрало законної сили, відбувається перехід права власності на таке майно від постачальника до покупця, то така операція є об’єктом оподаткування ПДВ. При цьому за такою операцією платник ПДВ - постачальник нерухомого майна (об’єктів нежитлових приміщень) зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ та задекларувати їх у податковій звітності ПДВ.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II ПКУ).