X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.10.2017 р. № 2451/ІПК/20-40-12-03-21

Головне управління ДФС у Харківській області розглягуло лист Компанії щодо правильного оформлення податкової декларації з плати за землю за 2018 рік, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Податковий кодекс), повідомляє.

Пунктом 286.2 ст. 286 Податкового кодексу встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Податкового кодексу. Форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі - Податкова декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015р. № 560.

З 21 березня 2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2017 року № 9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власностї)».

Зокрема, Наказом № 9 передбачено відображення в декларації:

- площі земельної ділянки не лише в га., а також і в кв. м.

Детальний порядок заповнення наведений в алгоритмі заповнення. У графі 8 зазначається площа земельної ділянки у га. (з чотирма десятковими знаками). У графі 9 зазначається площа земельної ділянки в кв. м (з двома десятковими знаками).

Показник площі земельної ділянки береться з правовстановлюючих документів на землю.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний, характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.