X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 17.01.2019 р. № 193/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо правомірності складання податкової накладної та права включення суми ПДВ, зазначеної у такій податковій накладні до податкового кредиту та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Відповідно до пункту 187.1. статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів / послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

Правила складання податкової накладної (у тому числі, заповнення її обов’язкових реквізитів) регулюються статтею 201 ПКУ та регламентуються порядком заповнення податкової накладної затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 року за № 137/28267, зі змінами і доповненнями.

Пунктом 201.1 статті 201 ПКУ визначено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.

Правила формування податкового кредиту з ПДВ встановлено статтею 198 розділу V ПКУ.

Згідно з підпунктом "а" пункту 198.1 статті 198 розділу V ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Відповідно до пункту 198.2 статті 198 розділу V ПКУ датою віднесення сум податку до складу податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

Враховуючи вищевикладене, постачальник повинен нарахувати податкові зобов’язання та скласти і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну на дату першої події: або на дату перерахування коштів або по дату відвантаження товару, в залежності від того, яка з події настала раніше.

Отже, враховуючи викладені у зверненні обставини, перша податкова накладна мала бути складена платником на дату отримання авансового платежу (06.04.2018) у розмірі 50 відсотків вартості продукції, що підлягає поставці, та друга - на дату відвантаження другої частини продукції (13.07.2018), оплата за яку не була здійснена.

При цьому, на дату відвантаження частини продукції, в рахунок раніше отриманого авансового платежу, податкова накладна не складається, оскільки така операція є другою подією. Податкова накладна, складена на дату настання другої події та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (безпідставно (помилково) складена) не є підставою для включення суми ПДВ, зазначеній у такій податковій накладній, до складу податкового кредиту.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.