X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС В ОДЕСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.01.2019 р. № 219/ІПК/15-32-12-05-09

Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит про надання податкової консультації щодо питань зменшення фінансового результату до оподаткування на суму від’ємного значення об’єкту оподаткування минулих податкових періодів та, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року К2755-УІ зі змінами та доповненнями (Далі: Кодекс) повідомляє.

Згідно визначення п.п.134.1.1 п. 134.1 ст.134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Відповідно до вимог цього ж підпункту Кодексу для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу III Кодексу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.

Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років.

В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Таким чином, у Вашому випадку, відомості про наявність прийнятого рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці зазначаються одноразово в декларації за 2015 рік.

Підпунктом 140.4.2 п. 140.4 ст.140 Кодексу встановлено, що фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років.

При цьому, платники податку на прибуток застосовують різницю, передбачену п.п. 140.4.2 п. 140.4 ст.140 Кодексу, незалежно від обсягу річного доходу за останній річний звітний період та прийнятого рішення щодо не коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, передбачені розділом III Кодексу.

Для відображення цієї суми передбачено рядок 3.2.4 додатка РІ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897.

Одночасно зазначаємо, що зменшення фінансового результату до оподаткування на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років являється податковою пільгою, яка надається платнику шляхом податкового вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору (пункт а) п.30.9 ст.30 Кодексу).

Платник податків вправі використовувати податкову пільгу з моменту виникнення відповідних підстав для її застосування і протягом усього строку її дії (п.30.3 ст.30 Кодексу).

Також згідно положень п.30.4 ст.30 Кодексу платник податків вправі відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, якщо інше не передбачено Кодексом. Податкові пільги, не використані платником податків, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодовані з бюджету.

Суми податку та збору, не сплачені суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб'єктом - платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п. 30.6 ст. ЗО Кодексу).

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1233 (далі - Порядок N 1233).

Порядок N 1233 є обов'язковим для виконання суб'єктами господарювання, які відповідно до Кодексу не сплачують податки та збори до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг (п. 1 Порядку N 1233).

Пунктом 3 Порядку N 1233 визначено, що Звіт про суми податкових пільг подається суб'єктом господарювання за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб'єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Для платників податку на прибуток, у яких річний дохід не перевищує 20 млн.гривень, відповідно до п.п. «в» п.137.5 ст.137 Кодексу встановлений річний податковий (звітний) період. Тому такі платники визначають суми пільг з податку на прибуток у Звіті про суми податкових пільг, що подається за рік.

Крім того повідомляємо, що відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.