Державна фіскальна служба України розглянула запит на отримання податкової консультації щодо зняття зовнішньоекономічних операцій з валютного контролю та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє.
На сьогодні порядок розрахунків в іноземній валюті за зовнішньоекономічними контрактами при здійсненні резидентами України експортно-імпортних операцій та відповідальність за недотримання законодавчо встановлених строків розрахунків визначається Законом України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», а з 07.02.2019 року - Законом України від 21 червня 2018 року № 2473-VІІІ «Про валюту і валютні операції» (далі - Закон № 2473).
Порядок здійснення уповноваженими банками контролю за дотриманням резидентами встановлених законодавством України строків розрахунків за експортними, імпортними операціями, зокрема щодо взяття/зняття з валютного контролю цих операцій, Національний банк України визначив у Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 24.03.1999 № 136 (далі - Інструкція № 136).
У зв’язку з введенням у дію 07 лютого 2019 року Закону № 2473 здійснення банками валютного нагляду за дотриманням його клієнтами-резидентами (крім банків) установлених Національним банком України граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів буде здійснюватися відповідно до Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 02.01.2019 № 7 (далі - Інструкція № 7).
Крім того, відповідно до пункту 4 постанови Правління Національного банку від 13.12.2016 № 410 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» уповноважені банки не можуть знімати з контролю експортні операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог:
Враховуючи зазначене вище, з питань, викладених у листі пропонуємо звернутись до Національного банку України.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |