Головним управління ДФС у Сумській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянуто Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації з наступного питання.
Фізична особа - підприємець планує надавати послуги з доставки (перевезення) харчових продуктів.
У зв’язку із зазначеним, у фізичної особи — підприємця виникло питання щодо можливості здійснення діяльності з надання послуг з доставки (перевезення) харчових продуктів стороннім суб'єктам (юридичним особам, фізичним особам - підприємцям та фізичним особам) власним транспортним засобом на третій групі єдиного податку.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами і доповненнями (далі - ПКУ).
Відповідно до п.291.3 ст.291 ПКУ фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування обліку та звітності» ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Згідно з п.п. З п. 291.4 ст. 291 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень. Платники єдиного податку третьої групи можуть надавати послуги будь-якому замовнику.
Обмеження стосовно зайняття підприємницькою діяльністю для всіх платників податку першої - третьої груп єдиного податку встановлені у п 291.5 ПКУ ст. 291 ПКУ.
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1- 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.
Згідно з пп. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Отже, фізична особа - підприємець може здійснювати діяльність на 2 групі платника єдиного податку за умови дотримання критеріїв, визначених п. 291.4 ст. 294 ПКУ, та з врахуванням обмежень в частині обрання видів господарської діяльності, визначених п. 291.4 ст. 294 ПКУ.
Звертаємо увагу, що класифікація видів господарської діяльності платника податку не відноситься до компетенції ДФС.
Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 р. N 457.
Об'єктами класифікації у КВЕД є види економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців, що їх на вищих рівнях класифікації групують у галузі.
Разом із цим, Державним комітетом статистики України наказом від 23.12.2011 р. N 396 затверджено Методичні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності.
Враховуючи викладене, для встановлення, до якого виду діяльності відноситься обрана ФОП господарська діяльність, зокрема з надання послуг і доставки (перевезення) харчових продуктів, необхідно звернутися до Державної служби статистики України.
Водночас податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |